pamukkale haber reklam
final okulları
  • 01.05.2017
MUSTAFA ERDOĞAN

MUSTAFA ERDOĞAN

DEĞİRMEN TAŞI VE ÜÇ SANDALYE

"İnsan beyni, değirmen taşına benzer. Eğer içine bir şeyler atmazsanız, kendi kendini öğütür, yok olur gidersiniz."

Bu felsefi bakış açısı Denizli özelinde kimi zaman övülen kimi zaman eleştirilere maruz kalan Hukuk Fakültesi mezunu aynı zamanda yapımcı ve danışman olan Mehmet Çağrı Sebzeci’nin bir paylaşımı. Sebzeci benim takip ettiğim nadir değerlerden biri. Danışmanlığının yanı sıra fikir adamı olma yönünde de adım attığını görüyoruz. Bu gayretler güzel.  Yoğun eleştiri alan ama herkesin dikkatini çeken bir isim olması nedeniyle bakalım önümüzdeki süreçte Sebzeci nasıl çıkacak karşımıza?

Köşe yazılarında konu veya ana fikirleri yazarken kişiselleştirmeye girmek; kişiyi yüceltmek, yermek, kızmak, sövmek veya benzeri ithamlarda bulunmak çok doğru bulduğum bir tarz değildir. Ancak zaman zaman övgüye layık kişi ve konuları öne çıkarmayı kendime görev olarak advediyorum.

Şimdi referandum süreci bitti ve ülkemiz yeni yol haritasıyla yoluna bakacak..

Referandum sürecinde yaşananlar, söylemler bir tarafa bırakılmadan bu süreçte neler öğrenildiyse yeni yol haritasında bu bilgiler proje haline getirilerek seçimlerde halkımıza sunulmalıdır.

Yeni yönetim biçimiyle daha iyi nasıl hizmet verebiliriz?

Sorusuna cevap bulmalıdırlar.

Anayasa değişikliğinden kaynaklanan uyum yasaları, tüzük ve yönetmelik değişiklikleri hazırlanarak daha güzel ve anlaşılır bir sistemle yeni sistem harekete geçecektir.

Pamukkale haber ailesi olarak sizlere her hafta internet sayfamız üzerinden canlı olarak sunduğumuz üç sandalye programında haftalık ülkemizin ve ilimizin gündemini değerlendiriyoruz.

Bu hafta ve bundan sonraki haftalarda üçüncü sandalyede artık konuklarımız olacak.

Üçüncü sandalyede kimler olacak? Siyaset, iş dünyası, akademisyen, sanatçı, meslek odası temsilcileri ve her hangi bir temsili olmayan ama kamuoyu gündemini çok iyi analiz edebilen değerli katılımcılar olacak.

Ülke gerçeklerinden uzaklaşmadan bizi biz gibi görebilen ülkesinin geleceğini şekillendirmek isteyen değerli insanlara kapımız sonuna kadar açık olacaktır.

Üç sandalye programında cesaret ve fedakârlık temsili ile samimiyetiyle sizlere konuk olmayı bugüne kadar başardık.

Üç sandalye programı bundan sonra daha verimli ve ses getiren bir program olmaya devam edeceğine olan inancım sonsuzdur.

Denizli'nin yetiştirmiş olduğu kendine has özellikleriyle başarı merdivenlerini tek tek çıkarak bugünlere gelen sevgili Tahir Aygün'ün emeklerine çok teşekkür ediyorum.

Saygılarımla


MAKALEYE YORUM YAZIN
Tolga Y. Tolga Y. 01.05.2017

Değirmen örneğinden mütevellit "Su akar yatağını bulur" diyelim. Her ne olursa olsun, kazanan Denizli olsun nihayetinde..

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.