Denizli Haber - Yönetim kurulu başkanlığına aday olmadığını vurgulayan Keçeci Meclis Başkanlığına ise "arkadaşlarım uygun görürlerse neden olmasın" dedi.

Denizli Sanayi Odası 4 Ekim’de seçime gidiyor. 17 meslek grubunda 37 meclis üyesinin belirleneceği seçimler öncesinde başkanlık görevini 17 boyunca yürüten Müjdat Keçeci meclis üyeleri ile vedalaştı. Havlu Kralı olarak anılan Abdülkadir Uslu’dan görevi devralan Keçeci, başkanlığı döneminde 4 kez ölümü gördüğünü ifade etti.

WhatsApp Image 2022-09-21 at 14.35.11

‘BORÇ İÇİNDE DEVRALDIK’

Odayı gecikme faizleri hariç 3,3 milyon dolar borçla devraldığını belirten Keçeci, “2005 yılında odayı devraldığımda 3,3 milyon dolar borcu vardı. Oda kendini idame edecek durumda değildi. Masa sandalyesi haczedilmiş, hesapları bloke edilmişti. Tüm bu borcu ödedik. Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi atıl durumdaydı. Büyük atılım yaptık. Şu anda 2,4 milyon metrekarelik alan 50 sanayicimize tahsis edildi. 9 fabrika üretim yapıyor. 7 tesis inşaat halinde ve 5 fabrikanın da projeleri hazırlanıyor. Bu süreçte kendi işletmemiz olan Erbakır da büyük sıkıntılar yaşadık. Yıkımın eşiğinden hayata geri döndürdük. Son olarak 2006 yılında çok ciddi bir sağlık sorunu yaşadım. Ağır bir hastalığın pençesinden kurtuldum” ifadelerini kullandı.

‘İHRACAAT ŞEHRİNİN LİMAN BAĞLANTISI YOK’

Kendi döneminde dört büyük hizmeti bulunduğunu belirten Keçeci; “Yeni hizmet binamızı kısıtlı gelire rağmen odamıza kazandırdık. Çardak OSB’de atılım yaptık, aktif hale getirdik. Makine İhtisas OSB’nin tescilini tamamladık ve borcu sıfırladık. Bunlar dört büyük hizmetimiz oldu. Bir tek demiryolu sorununu çözemedik.  Bu konuda kitap yazabilirim. Cumhurbaşkanı dâhil herkesle görüştüm. Kimseye anlatamadım. Denizli – İzmir demiryolunu kimse yapmadı. Programa dahi almadılar. 10 milyar dolar ihracat hacmi bulunan bir şehrin liman ile bağlantısı yok. Ben beceremedim. Benim beceriksizliğimden oldu. Oda başkanıyım gücüm bir yere kadar. Gücüm de yetmedi” diye konuştu.

‘ADAY DEĞİLİM’

4 Ekim’deki seçimlerde aday olmadığını bir kez daha hatırlatan Keçeci; “Aday değilim. İki genç arkadaşımız aday. Ben birikimimle bundan sonraki süreçte de odamızın bir parçasıyım. Meclis başkanlığı gibi bir göreve talip değilim ama arkadaşlarımız gel derlerse düşünürüm” dedi.