banner346
banner19

Acıpayam Sele Teslim Oldu

Denizli'de meteoroloji ve AFAD tarafından uyarıları yapılan kuvvetli sağanak yağış ilçelerde etkisini gösteriyor. Acıpayam ilçesinde sağanak yağış rüzgarın etkisi ile vatandaşlara zor anlar yaşatırken sokaklarda sel oluştu.

Acıpayam Sele Teslim Oldu
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli’de etkili olan sağanak yağış Acıpayam ilçesinde sele neden oldu.  Yollarda selden dolayı yarıklar meydana gelirken ilçede birçok evin bodrum katları sular altında kaldı.  Acıpayam İlçesinde öğleden sonra aniden bastıran sağanak nedeniyle su taşkınları yaşandı. Yaklaşık 2 saat süren sağanak yağmur yağışı birçok evin bodrum katının sular altında kalmasına neden oldu.

Ani bastıran ve etkili olan sağanak, ilçede hayatı olumsuz etkiledi. Selden dolayı bazı yollarda yarıklar meydana geldi. Yağmurla birlikte fırtınanın etkili olduğu ilçede bazı ağaçlar şiddetli rüzgara dayanamayarak kırıldı.  Yoğun sağanak yağış nedeniyle caddeler sular altında kalırken sürücülere de zor anlar yaşattı. Caddedeki su baskını nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Bazı sürücüler ise araçları ilerlemeyince cadde de mahsur kaldı. Yağışa hazırlıksız yakalanan bazı vatandaşlar iş yerlerine sığınırken, bazı vatandaşlar ise kaldırımlara kadar yükselen yağmur suyu nedeniyle mahsur kaldı. Acıpayam Belediye ekipleri sel sularını tahliye etmek için yoğun çaba sarf etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2020, 19:37

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER