banner346
banner19

Korona virüs vakaları her geçen gün artıyor! Başkandan Yeni Önlemler

Denizli'de koronavirüs salgını gün geçtikçe etkisini arttırırken, vakaların en çok görüldüğü ilçelerden biri olan Acıpayam'da Salı günü ilçe merkezinde kurulan pazar için yeni tedbirler alındı. Salı pazarı için alınan tedbirler 2 mahalle başta olmak üzere diğer mahalleler içinde uygulanacak. Kuralları sosyal medyadan duyuran Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, ilçede durumun ağırlaşması halinde ek tedbirler alınacağını vurguladı.

Korona virüs vakaları her geçen gün artıyor! Başkandan Yeni Önlemler
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli’nin Acıpayam ilçesinde koronavirüs vakalarının artması yeni tedbirler alınmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde belediyede vaka görülmesinin ardından belediyenin belirli bir süre karantinaya alınması kararı verilen ilçede Salı pazarı ve mahallelerde kurulan pazarlar için tedbirler alındı.

Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, ilçe merkezinde kurulan Salı pazarı için 10 Kasım’dan itibaren uygulanacak kuralların başta Kelekçi ve Yeşilyuva olmak üzere tüm mahallelerde uygulanacağını vurguladı.

İŞTE BAŞKAN ŞEVKAN’IN MADDE MADDE AÇIKLADIĞI KURALLAR!

10 Kasım’dan itibaren Salı günü kurulan pazar saat 08:00-18:00 arasında açık olacak.

Pazarda tek-çift uygulaması yapılarak, bu hafta tek rakamlar pazara gelecek.

Kurallar sebze, meyve, çerez, giyim satıcılar için geçerli olacak.

Kelekçi ve Yeşilyuva başta olmak üzeri tüm mahallerde kurallar geçerli olacak. Pazarlarda 3 metre sosyal mesafe kuralına uyulması istendi.

Çay ocakları kesinlikle pet bardak ile çalışacak ve kesinlikle masa, sandalye bulundurmayacak.

HES kodu olmayan esnaf sergi açamayacak.

Pazarda maske birinci kural olacak. Pazara gelen herkes kesinlik maske takmak zorunda olacak. Maskesiz görülen herkese cezai işlem uygulanacak.

Ağırlaşan durumlarda ek tedbirler alınacak.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER