banner346
banner19

Saygı, hasret ve özlemle...

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü olan 10 Kasım Acıpayam'da düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Saygı, hasret ve özlemle...
banner20
banner243

Denizli Haber - Acıpayam'da anma töreni, sabah saat 08.45 de Atatürk Anıtı önünde başladı.

Buradaki törene Acıpayam Kaymakamı Miraç Akbulut , Cumhuriyet Başsavcı Vekili Muhammet Yusuf Baş, Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan,PAÜ. Acıpayam Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili İrfan Tekin , İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Yasin Gökçe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman İzgi, daire ve kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saat 09.05'de geçe sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu. Buradaki törenin ardından Acıpayam Talip Özkan Sanat Merkezinde Acıpayam  Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı programa geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan anma programında günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Öğrencilerin şiirler okumasından ardından, Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER