banner346
banner19

AK Gençlerden Halep'e 3 TIR dolusu yardım

Denizli AK Parti Gençlik Kolları'ndan Halep’e 3 TIR dolusu yardım

AK Gençlerden Halep'e 3 TIR dolusu yardım

Ak Parti Denizli İl Gençlik Kolları, giyim gibi çeşitli malzemelerden oluşan 3 TIR dolusu yardım malzemelerini savaş mağduru Halep’e gönderdi. 

PAMUKKALEHABER

Gençlik Kolları İl Başkanı Av. Melih Serim, bu tarz yardımların sürdüreceklerini ifade etti. TIR’lar Halep’e dualarla gönderilirken Gençlik Kolları Başkanı Melih Serim, ’’Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin muhaliflere yönelik katliam boyutundaki saldırıları sonucu Halep' te neden oldukları manzara, insanlık tarihinin en büyük ayıbıdır.  Biz  Ak Parti Denizli İl Gençlik Kolları Teşkilatı olarak yaşlı-kadın-çocuk ayırt etmeksizin katledilen Müslüman kardeşlerimiz iken, daha da vahimi asıl yok edilmeye çalışılan insanlık iken; ayrışmayı değil, bir olup dayanışmayı seçenlerdeniz” dedi.

Gün mazlum Halep halkı için dertlenme, bir nebze dahi olsa onların yaralarını sarma günü olduğunu vurgulayan Serim, açıklamasını şöyle devam etti: “Bugün buradan hareket eden 3 tır ile sadece un, kömür, battaniye, giyecek ve muhtelif gıda maddeleri değil, Halep halkına umut da gönderilmektedir. Biz inanıyoruz ki; Halep´te halka zulmeden kadar, zulme sessiz kalan da sorumludur. Bu nedenle; tüm dünya sussa da, biz teşkilat olarak susmayacağımızı gururla belirtmek isteriz. Yardım kampanyamıza destek olan herkesten Allah razı olsun diyor, başta Halep olmak üzere silahların sustuğu, barışın hüküm sürdüğü bir dünya için tüm insanlığa sesleniyoruz: Halep'te İnsanlık Ölmesin!”

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER