banner346
banner19

Ak Parti il Başkanı Yücel Güngör; "Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır!"

ABD Başkanı Biden’in 1915 olaylarını Ermeni soykırımı olarak tanımasını sert bir dille eleştiren Ak Parti İl Başkanı Yücel Güngör; “ Ermeni soykırımı yalanını ve bu yalanı kınamayanları şiddetle kınıyorum” dedi.

Ak Parti il Başkanı Yücel Güngör; "Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır!"
banner20
banner243

Denizli Haber - Türk düşmanları ve emperyalist maşaların geçmişte olduğu gibi yine iş başında olduğunu hatırlatan Ak Parti il Başkanı Yücel Güngör, “Kendi geçmişini unutup, gerçekleri çarpıtarak kamuoyunda siyasi popülarite ve destek arayanlar, er geç gerçekle yüzleşeceklerdir.” Diye konuştu.

Yücel Güngör, açıklamasında şunları söyledi:

“Anadolu'da yaşlı, kadın, çocuk demeden katletmeye girişenler ve Türkler soykırım uyguladı yalanlarıyla dünyayı kandırmaya çalışanlar, kendi karanlık geçmişlerini perdelemek için uydurdukları soykırım masallarını bize anlatamazlar.

Elbette ki soykırım sözcüğüyle Türklük asla yan yana bile anılamaz.

Yapılması gereken öncelikle içimizdeki yaldızlı söylemlerin arkasına saklanarak Türk Milleti adına Ermenilerden özür dileyenleri ve her fırsatta Türk düşmanlığı yapan güya demokrat geçinen hainleri, bugün bile Biden'in bildirisini açık ve net bir şekilde kınayamayan siyasileri, sivil toplum örgütlerini, ödül almak için her türlü hainliği yapan güya aydınları, sanatçıları gür bir sesle kınamaktır.

Tüm siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, gerçek aydın ve sanatçılar, Türk Dünyası ve Türk dostları biraraya gelerek tek yürek olup, Ermeni soykırım yalanını kınadığını tüm dünyaya gür bir şekilde haykırmak olmalıdır.” İfadelerini kullandı.

OPERASYONA DESTEK

 Başkan Güngör,  “Irak'ın kuzeyinde hain terör örgütü PKK ve unsurlarına karşı dün başlatılan  Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonuna katılan kahraman Mehmetçiklerimize Rabbim güç kuvvet versin, kahraman ordumuzu muzaffer eylesin.  Allah yar ve yardımcınız olsun.” diyerek operasyona destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 13:10

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER