banner346
banner19

Filiz 'Mesnetsiz yorumlama seviyesiz üslup'

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz: Denizli'ye bir dizi program ve ziyaret için gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un verdiği müjdeler ile ilgili açıklamalarda bulunarak; Denizlimizi bulunduğu noktalardan daha üst konuma taşıyacak bu destekler ve müjdeler için Bakan Kurum’a teşekkür etti.

Filiz 'Mesnetsiz yorumlama seviyesiz üslup'
banner20

Denizli Haber - Deprem sonrası bölgeye acil olarak gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un bu bölgelere yaptığı 2. Ziyaret ve bu ziyarette gerek depremzedelere, gerekse il ve ilçelerimize verdiği müjdeli haberleri gölgelemek adına CHP milletvekili Teoman Sancar’ın mesnetsiz yorum ve seviyesiz uslupla yaptığı benzetmelerini eleştiren Başkan Filiz; “Bu zihniyetin amaçları bellidir ve hiçbir zaman bu seviyesiz tartışmaların tarafı olmayacağız ve onların seviyelerine inmeyeceğiz. Biz her zaman ki gibi vatandaşlarımız için yaptığımız hizmetlerimiz ile bunlara en güzel cevabı veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.

Başkan Filiz açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi: “Acıpayam depreminde bölgeye İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un,8 Ağustos Bozkurt depreminde de İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun ve Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un ziyaretleri oldu. Devletimiz gerek deprem olduğu ilk gün gerekse sonrasında her zaman mağdur vatandaşlarımızın yardımına koşmuş, yanında olmuştur.

Malumunuz hemen akabin de İlçelerimiz de meydana gelen depremlerle ilgili evleri hasar gören vatandaşlara yapılacak yardımları öngören düzenleme 24 Aralık’ta kabul edildi.

460 ağır hasarlı ev sahibinin 298’u mevcut yerine ev yapmak istiyor. 137 kişi TOKİ’den konut istiyor. 22 kişinin ağır talebi var. Daha önce Çameli’de 2007 depreminde yaptığımız 174 konut gibi bu sene rakamlarıyla 101.000 TL. yapılan inşaatın hak edişine göre para verilecek olup iki yıl hiçbir ödeme alınmayacak ve daha sonra 18 yıl eşit taksitlerle faizsiz olarak yeni evlerine kavuşmuş olacaklar. Süreçle ilgili 10 Ocak tarihine kadar hak sahipliği uzmanları heyeti Komisyonu gelerek raporunu tamamlayacak ve 2020 Mart’a kadar da bütün işler tamamlanacak.

Büyükşehir Belediyemiz deprem sonrası hiç bir ödenek beklemeden ağır hasarlı yapıların büyük bir kısmını yıkarken daha sonraki deprem ve artçılar sebebi ile oluşacak kaza sebebi ile önlem almış oldu. Kısacası devletimiz gerek bakanlarıyla, gerek milletvekilleriyle gerek yerel yönetimleriyle depremin ilk gününden bugüne yaraları sarmak için hızlı bir tempo ile koşturmaktadır.

Bu ziyareti ile son durumu yerinde görmek adına Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Denizli’de geçtiğimiz Ağustos ayında meydana gelen ve Çardak ile Bozkurt ilçelerinde yıkıma neden olan depremin ardından afetzedeler için yaptırılan TOKİ konutları inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Bakanımız; 8 Ağustos’ta depremin ardından evleri zarar gören vatandaşlarımız için inşasına başlanan Çardak’taki 187 konut ve Bozkurt’taki 150 konutluk projeler 2020 yılının haziran ayında tamamlanacak müjdesini verdi. Acıpayam’da ki konutlar ise bitme aşamasına geldi. Modern, sağlam, güvenli konutları inşa edip, Denizli’mize Denizlili vatandaşlarımıza vermek üzere çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Denizli merkez ve ilçelerine 3 bin 500 konut yapılacağını ve vatandaşlarımızın 894 lira taksitle kira öder gibi ev sahibi olabileceklerini ifade eden Bakanımız Murat Kurum, Denizli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte kentin çehresini önemli ölçüde değiştirecek projelere imza atılacağını da kaydetti.

Mustafa Kemal Paşa Caddesi, Kaleiçi ve çevresinde büyükşehir belediyemiz ile birlikte sokak sağlıklaştırma ve kentsel dönüşüm projesi ile Kaleiçi ve çevresi bambaşka bir görünüme kavuşacak. Bölge vatandaşlarımızın 7/24 zaman geçirebileceği bir turizm merkezi haline gelecek.

Vatandaşlarımızın hizmetine sunmak üzere toplam 90 bin m2’lik 6 farklı alanı, spor ve park/bahçe yapılmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından belediyemize devredildi.

Kumkısık’taki katı atık bertaraf tesisinin kapasitesinin genişletilmesi için belediyemize kredi ve hibe desteği sağlanacağı sözünü aldık.

Denizlimize örnek bir “Sıfır Atık Şehri” kurulacak. İLBANK Genel Müdürlüğümüz ve Belediyemiz ile Denizlimizin alt yapı, kanalizasyon, yağmur suyu arıtma tesisi, düzenli depolama tesisi gibi toplam değeri 650 milyon lira olan 31 projesinin çalışmaları devam ediyor, projeler tamamlandığında şehrimizin alt yapı anlamında hiçbir ihtiyacı kalmayacak. İlçelerimiz için ise 9 ayrı arıtma tesisi kurulacak.

Çivril ilçemizde doğal sit alanı içerisinde yer alan doğa harikası Işıklı Gölü’ne turizme kazandıracak bir proje gerçekleştiriliyor. 60 bin metrekare alanda, gölümüzün etrafında yürüme yollarının, bisiklet yollarının olduğu önemli bir peyzaj düzenlemesini ve millet bahçesi projesini ilçemize kazandıracağız.

Acıpayam ilçemizde depremden zarar gören okullarımızın onarım ve yapım işlerinin yanında ayrıca ilçemize birer ilk ve ortaokul daha kazandırılıyor.

Acıpayamda depremden zarar gören alt yapının tamamını İLBANK Genel Müdürlüğümüzün desteği ile Belediyemiz tamamladı. Üst yapı çalışmaları içinde Belediyemize bakanlığımızca desteğin sürdürüleceği bildirildi.

Denizlimizi şehircilik anlamında destekleriyle güzel bir noktaya getiren başta Cumhurbaşkanımız ve tüm büyüklerimiz olmak üzere, Denizlimiz için birbirinden önemli müjdeli haberler paylaşan Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a  teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 20:03

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER