banner346
banner19

Filiz’den 10 Kasım Mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıldönümü için bir anma mesajı yayımladı.

Filiz’den 10 Kasım Mesajı

Denizli Haber - Başkan Filiz: “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. Atatürk, övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış, büyük bir fikir ve devlet adamıdır. Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü iyi anlamak ve anlatmak gerekir” dedi.

Atatürk’ün; Üstün iradesi, tükenmez cesareti ve eşsiz sezişi ile pes etmeyen bir ruha, vatan ve milleti için her şeyi feda edecek bir şuura sahip olduğunu vurgulayan Başkan Filiz Mesajında devamla şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Atatürk'ün düşüncelerini ve hedeflerini anlama ve yaşatma günüdür. Atatürk’ün, şehitlerimizin ve gazilerimizin bize miras bıraktığı eserleri alıp üzerlerine neler koyabildik, ne kadar ileriye götürebildik buna bakmamız gerekir. Elbette ki bu mirası daha yüksek konumlara çıkarmak en büyük hedefimizdir. Büyük bir vizyon ve misyon insanı olan Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkarak ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz. “Asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve fazilette dünya birinciliğini tutmaktır” sözü ışığında O’nun “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha kalkınmış hale getirmek, kendi deyimiyle “Muasır medeniyet seviyesinin üzerine”çıkarmakla mümkün olacaktır.

O günün şartlarında büyük fikir ve eylemleriyle, ülkemizin bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ideallerine bugün başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarımız sayesinde her zamankinden çok daha yakınız. Türkiyemiz artık dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır.  Hükümetimiz de bu itibarla cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek için azami gayret sarf etmektedir. Onun ‘Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.’ sözünden yola çıkarak daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gerekmektedir.

Ülkemiz 2023 için belirlenen hedeflere adım adım yaklaşmaktadır. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı Millet olarak birbirimize kenetlenmede ve Milli ve Manevi değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızla Cumhuriyetimizin 100. Yılında bugünkünden çok daha güçlü, çok daha müreffeh, muasır medeniyetin üzerine çıkmış bir Türkiye olacaktır.  “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” ilkesi etrafında tek vücut olarak sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından hiç şüphemiz yoktur. Ülkemizin ilerlemesinin önündeki engeller bir bir kalkmakta, büyük reformlar sonucu, ulaşımdan sağlığa, insan haklarından kültür sanata, bilimden dış ticarete kadar her alanda çok üstün başarılar elde etmekteyiz. İnsanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek, birlik ve beraberliği sağlam temellere oturtarak, özgürlük ve temel hakların savunulmasına önem vererek ülkemizde huzur ortamının oluşmasını ve bu minvalde büyüyen bir Türkiye'nin temellerini inşa etmeye devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 09:38

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER