banner346
banner19

Filiz’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle kutlama mesajı yayımladı.

Filiz’den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Öğretmenlerimizin; İnanmayı, başarmayı, ahlaklı olmayı ve insana dair bütün erdemleri azim ve fedakârlıkla öğretme çabası gösteren toplum rehberleri olduğunu belirten Başkan Filiz; “Öğretmen; öğretmekten ziyade, yetiştiren, eğiten, terbiye eden; öğrencisinin içindeki cevheri sabırla açığa çıkaran ve işleyen kişidir. Öğretmenlik; bilgi, tecrübe ve irfanla çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe hazırlama mesleğidir. İnanıyorum ki, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen, idealizmlerini asla kaybetmeyen, dünyadaki gelişmelere bigâne kalmayan öğretmenlerimiz sayesinde bu ülkenin geleceği çok daha aydınlık olacaktır” dedi.

Bir toplumun geleceğinin biçimlenmesinde en büyük yükün öğretmenlerimizin omuzlarında olduğunu söyleyen Başkan Filiz; “ Yetiştirdikleri öğrencilerin başarılarıyla mutlu olan, onları çok güzel mevkilerde görmenin haklı gururunu yaşayan öğretmenlerimize milletçe duyduğumuz saygıyı, sadece 24 Kasım günü değil, her zaman göstermek zorundayız” dedi.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında, 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirmesinde, öğretmenlerimizin emeklerinin çok önemli payı olacağını vurgulayan Başkan Filiz mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Adına bilgi çağı dediğimiz günümüzde eğitim, bir gelecek, bir vizyon ve bir beka meselesidir. Toplumun her alanında köklü değişiklikler gerçekleştirmenin ve verimliliği artırmanın ön şartı, eğitime gereken önemin verilmesidir. Modern, demokratik, güçlü ve müreffeh bir ülke olabilmek için eğitim alanındaki ilerlemeyi sürekli kılmalıyız.

Türkiye’mizin bugün dünyanın güçlü ve saygın devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakâr, cefakâr öğretmenlerimize aittir. Türkiye’nin gelecek hedeflerine, 2023 ideallerine, öğretmenlerin yüksek katkıları sayesinde, öğretmenlerin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde çok daha kolay ulaşacaktır. Öğretmenlerimizin fedakârlıklarla ve büyük bir emekle yetiştirdiği gençlerimiz; ülkemizin fikri gücüne güç katacak, öncü ülke olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Türkiye’yi daha yukarılara taşıyacaklardır.

 AK Parti olarak; 2002 yılından itibaren eğitim öğretimi ana önceliklerimiz arasına alarak yılların ihmallerini gidermeye, eğitim öğretim sistemimizi reforme etmeye çalıştık, çalışıyoruz.

Bilimsel ve objektif verilere dayalı, kendi medeniyet değerlerimiz ve kültürel yapımızla uyumlu dinamik ve adaletli bir eğitim evreninin oluşması yönünde köklü adımlar attık.

Cumhuriyet tarihi boyunca ilk kez merkezi yönetim bütçesinden en yüksek payı eğitim alanına ayırdık. Yüzbinlerce öğretmen istihdamı sağladık. Aynı şekilde öğretmenlerimizin çalışma şartlarını iyileştirmeye de gayret ettik.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan tek sanatkar öğretmenlerdir' diyen başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu mesleğini icra ederken şehit olan öğretmenler ile ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle yad ediyor, hayatlarını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömür diliyorum.

Bu vesileyle; İstikbalimizin sağlam temeller üzerinde inşa edilmesinde Ülkemizin sevgi çiçekleri çocuklarımıza can suyu olan; Sevgi, sabrı, hoşgörüyü, feragati de bünyesinde barındıran bu kutsal mesleğin ölümsüz kahramanları tüm öğretmenlerimizin ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü’ en samimi duygularla kutluyor, tüm öğretmenlerimize başarılı bir meslek hayatı diliyorum.  

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 12:00

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER