Denizli Haber - İYİ Parti Denizli İl Başkanı Raziye Akışık Konya’da kardiyoloji doktoru Ekrem Karakaya’nın bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin ardından yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Akışık açıklamasında şu sözlere yer verdi; “ Ne yazık ki toplumuzun hemen her kesimi şiddete maruz kalıyor, kadına şiddet, Doktor ve Sağlık Çalışanlarına saldırı, savunma hakkını temsil eden Avukat cinayetleri, düzenli ya da kaçak göçmenlerin adeta kendi mafyalarını kurup Türk vatandaşlarına kendi vatanında can ve mal tehdidi oluşturması.

Kısacık bir paragraf ancak acı dolu, kanunsuzluk, beceriksizlik, ihmal ve hatta suç dolu.

Konya’da görevi başında şehit edilen Doktor Ekrem Karakaya ve bürosunda cinayete kurban giden Avukat Servet Bakırtaş’ı rahmetle anıyoruz.

Ayrıca şehrimizde Afgan uyrukluların saldırısına uğrayan Denizlili Hemşehrilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Maalesef ki beceriksiz yönetim ve bakanlarının icraatları ülkeyi bu hale getiren en önemli sebeplerdir. Aldıkları her kararla Sağlık Çalışanlarını ve vatandaşı karşı karşıya getiren, suçluları daha sebep oldukları acılar küllenmeden salıveren, kontrolsüz göçün önünü açan sistemlerin mimarları derhal sorumlulukları gereği istifa etmelidir.

Ne yazık ki suçlar cezalarını bulmadığı sürece, hastane basan silahlı ünlüler hoşgörüldükçe benzer acılar yaşanmaya devam edecektir.

Doktor olanların doktor olduğu için ölmemesi lazım.

Sağlık çalışanlarına şiddetin çaresi yeterli önlemlerin alınması, caydırıcı cezalar ve toplumun bilinçlendirilmesinin yanısıra hasta ve hekimi karşı karşıya getirecek uygulamalardan vazgeçilmesi olacaktır.

En yüksek makam doktorlara isteyen gitsin derse, çalışma şartları saniyelerle hasta bakmak zorunda bırakacak hale getirilirse bu cinayetlerin kanları sorumluların da eline bulaşmış demektir.

İYİ Partinin ilgili konulardaki çözüm önerilerini derhal uygulama konusunda Hükümete çağrıda bulunuyorum. Yeni acıları önlemek için derhal gerekli tedbirleri alın!

Kadınların, sağlık çalışanlarının adaleti temsil edenlerin ve genel olarak Türk Toplumunun artık daha fazla cinayete, şiddete ve kanunsuzluğa sabrı kalmamıştır.”