banner346
banner19

Denizli'de çok sayıda darbeci tutuklandı

Denizli’de, darbe girişimi askerler davasında beraat eden, ancak bu kararın Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden yargılanan 33 sanık bu kez çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı. Bir sanığa müebbet hapis, 32 sanığa da 13 yıl 4 ay ile 15 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi.

Denizli'de çok sayıda darbeci tutuklandı
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli’de, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimine ilişkin askerler davasında yargılanan ve haklarında Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi ile Bölge Adliye Mahkemesince beraat kararları verilen 33 sanık, bu kararın Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulması üzerine yeniden yargılandı.

Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi, bugünkü duruşmada, Cumhuriyet savcısının mütaalasını vermesi ve sanıkların son sözünü vermesinin ardından kararını açıkladı. Sanıklardan Adem A.’ya “anayasal düzeni ihlal” suçundan müebbet hapis, binbaşı Bülent Y. hakkında 15 yıl, o dönem yüzbaşı ve üsteğmen rütbesinde olan sanıklara 14 yıl 2’şer ay, astsubay rütbesinde olanlara 13 yıl 4’er ay hapis cezası verdi. Sanıklardan Ahmet Akın A. ise kanser hastası olması nedeniyle mahkeme tarafından tahliye edildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 20:19

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER