banner346
banner19

Kumar oynayan 40 kişiye suçüstü; 49 bin lira ceza

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde 4 farklı adrese yapılan operasyonda kumar oynayan ve oynatan 40 kişiye suçüstü yapıldı. Şahıslara adli işlemin yanı sıra 49 bin TL para cezası uygulandı.

Kumar oynayan 40 kişiye suçüstü; 49 bin lira ceza

cıpayam ilçesinde Polis ekipleri, kumar oynandığına dair gelen ihbarlar üzerine, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden yapılan operasyonlar düzenledi. Operasyonda, ikamet olarak kullanılan adreslerin kumarhane gibi düzenlendiği 4 farklı adreste yapılan aramalarda, 40 şahsın sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek kumar oynadığı ve alkol aldıkları tespit edildi.. kumar oynattığı tespit edilen H.G., H.Ö., S.K. ve B.K. isimli şahıslara ‘Kumar Oynamaya Yer ve İmkân Sağlama Suçu’ndan adli işlem yapılırken ayrıca kumar oynayan şahıslara toplamda;49 bin TL İdari işlemi uygulandı. Şahısların tamamı hakkında TCK’ nın 195. Maddesi gereği “Bulaşıcı Hastalıklara İlişkin Tedbirlere Aykırı Davranma” suçundan da adli İşlem yapıldı.

Yapılan operasyon neticesinde; kumar oyunlarında kullanıldığı tespit edilen104 adet farklı renklerde para yerine geçen pul, 33 deste iskambil kâğıdı ve oyun taşları ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2020, 13:32

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER