Denizli’de Türkiye’nin en büyük süt ve süt ürünleri üretim merkezi olan Aynes Gıda’nın devri tamamlandı. 8 Eylül’de yapılan ihalede 785 milyon lira bedelle Tarım Kredi Kooperatiflerine satılan şirketin, ihaleye kazanan firmaya devrinin tamamlandığı açıklandı.

Denizli'de aramızdan ayrılanlar Denizli'de aramızdan ayrılanlar

Denizli Haber- Ocak 2016'da FETÖ soruşturması kapsamında devlet tarafından el konulan 2019'da ise TMSF'ye devredilen Türkiye’nin en büyük süt işleme merkezlerinden birisi olan Aynes Gıda'nın ihale süreci sona erdi. Daha önce 1 kez ihaleye çıkarılan, ikinci kez yapılması planlanan ihalesi ise eski sahiplerinin itirazı üzerine iptal edilen şirket için 8 Eylül'de üçüncü ihale düzenlenmişti.

RESMEN DEVREDİLDİ

Çok sayıda firmanın teklif verdiği şirket için en yüksek teklifi Tarım Kredi Kooperatiflerinin verdiği öğrenildi. 785 milyon lira muammen bedelle satışa çıkarılan Aynes Gıda için satışının imza aşamasına kadar geldiği öğrenildi. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Rekabet Kurulu’nun onayı ile Aynes Gıda, resmen Tarım Kredi Kooperatiflerine devredildiği açıklandı. Toplam maliyetin KDV ile birlikte 926 milyon lira olduğu belirtildi.