banner346
banner19

Babadağ’dan 2020 Atağı

Denizli’nin gözde ilçelerinde biri olan ve eşsiz doğası ile herkesin gözünü kamaştıran Babadağ’da çalışmalar ara vermeden devam ediyor. İlçede yayla turizmi için 2020 yılında çalışmalar hız kazanacak.

Babadağ’dan 2020 Atağı
banner20

Denizli Haber - Denizli’nin turizm konusunda çalışmaları ile ön plana çıkan Babadağ ilçesinde, kalkınma ve turizm kapılarının aralanabilmesi için çalışmalar devam ediyor. Babadağ Belediyesi, ilçeyi her koşulda turizme hazırlarken cadde ve sokakların farklı görüntüleri ile de göz kamaştırıyor. Dar ve renkli Babadağ sokaklarının şehir hayatından ve karmaşasından uzak görüntüsü gelen misafirler tarafından beğeniyle karşılanıyor.

3

Temiz havası, doğal kaynakları ile misafir çekmeye devam eden Babadağ’ın yaptığı çalışmalar ile turizmde gün geçtikçe büyümesi bekleniyor. Babadağ’ın turizm konusunda kapılarını aralayacak olan yayla turizmi için süren çalışmalar kamp ve doğa yaşamını sevenleri de heyecanlandırıyor. İlçe merkezine kısa mesafede olan yaylaların ulaşım yollarının temizliği, bakımı ve güzelleştirmesi ise Babadağ Belediyesi tarafından özenle yapılıyor.

İlçede kendine has dokuma ürünleri, yerel tatları ile cazibe merkezi oluşturulurken ilçenin çevre mahallelerinden, kent merkezine varana kadar tertemiz ve oksijen deposu hali ise büyüleyici bir etki bırakıyor.

Babadağ’da bulunan Akyol Yaylası, Armutlar Alanı Yaylası, Başalan Yaylası, Cennet Deresi Yaylası, Cızırlar Yaylası, Çavuşbağı Yaylası, Değirmenüstü/Çayüstü Yaylası, Göçeri Yaylası, Göçükoluk Yaylası, İmam Kadı Yaylası, Karabebek Yaylası, Karaçöplen Yaylası, Karayol Yaylası, Kızlıoğlan Tepesi Yaylası, Tepe Yaylası eşsiz güzellikler arasında.

Bin metre yükseklikle yıllar önce kurulmuş yaylaların turizme kazandırılması için Babadağ Belediyesi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Titizlizlikle yapılan çalışmalar ile Babadağ’ı yayla turizmi konusunda söz sahibi yapmak istediklerinin altını çizen Belediye Başkanı Ali Atlı "Eşsiz ve temiz doğasının özenle korunduğu ve değerlerin ince ince işlendiği Babadağımız turistlere kapısını açmaya devam ediyor. Çalışmalarımız doğrultusunda ilçemizin doğasını bozmadan, doğal güzelliklerine dokunmadan bir cazibe merkezi olmasını hedefliyoruz. Tekstil çarşımız, otellerimiz, restoranlarımız ve planlanan yeni yatırımlarımız ilçemize hizmet üretmeye devam edeceğiz. Yola çıkarken de söylediğimiz gibi, 4 mevsimi ayrı güzel olan Babadağ sizi çağırıyor" diyerek doğaseverleri Babadağ'a davet etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 16:50

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER