banner346
banner19

Başkan Atlı’dan 10 Kasım Mesajı

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81.yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Atlı’dan 10 Kasım Mesajı

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Atlı; mesajında "Milleti ile birlikte giriştiği bağımsızlık mücadelesini yine Milletinin destek ve azmiyle çağdaş bir Cumhuriyet ile taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yıldönümünde saygı, şükran ve özlemle anıyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün nitelikleri ve askeri dehası kadar barışçılığı, siyasi zaferleri ve düşünceleri ile yaşadığı çağa damgasını vurmuş bir dünya lideridir. Dönemi içinde yaşayan liderlerin heykelleri yıkılıp, ilkeleri silinip giderken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün düşünce sistemi ve halkına hizmet odaklı ortaya koyduğu eserleri dimdik ayakta duruyor.

Bizlerin görevi, büyük bedeller ödenerek emanet edilen bu eserleri ve Cumhuriyetimizi her alanda çok daha ilerilere taşıyarak tüm görkemi ile gelecek nesillere taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum. Atamız fikirleri ile daima aramızda yaşayacak, Türk Milletinin çağdaş uygarlık hedefindeki yolunu sonsuza kadar aydınlatacaktır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 12:43

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER