Denizli Haber - Mülkiyeti Bozkurt Belediyesine ait olan Bozkurt Çarşı Camii 8 Ağustos 2019 tarihinde Bozkurt’ta yaşanan deprem sonrasında hasar görerek, Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılan Çarşı Camii Bozkurt Belediyesi tarafından yapılan ihale sonrasında yeniden hayat buluyor.

IMG_1923 2

BAŞKAN ÇELİK “CAMİMİZİN AÇILABİLMESİ ADINA 3 YIL MÜCADELE ETTİK”

Bozkurt Çarşı Camii’nde yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Bozkurt Çarşı Camii’miz 1947 yılında yapılarak günümüze kadar ayakta kalmış kültürel bir değere sabittir. 8 Ağustos 2019 da yaşadığımız korkunç Bozkurt depremi sonrasında hasar alarak Aydın Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafınca kullanıma kapatılmıştır. Camii’mizin mülkiyeti tamamıyla Bozkurt Belediyemize aittir. Biz tescilli Camimizi yeniden açabilmek ve kullanıma almak adına 3 yıl boyunca mücadele ettik ve mücadelemizin sonunda camimizin onarım ve tadilatı için onay aldık.” Dedi.

9F4E0FD0-8C19-45B9-AFB8-2AE505CFBBB4

“YAPIM MALİYETLERİ, 1 MİLYON 502 BİN 213 TÜRK LİRASI”

Çelik “Türkiye’nin Geleceğini Çocuklarımız İnşaa Edecekler” Çelik “Türkiye’nin Geleceğini Çocuklarımız İnşaa Edecekler”

Bozkurt Çarşı Camii ihale bedeli hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çelik “Mülkiyeti belediyemize ait tescilli çarşı camimizin ihalesi gerçekleştirerek, 1 milyon 502 bin 213 Türk lirası bedelle, ihaleyi kazanan firmaya teslim edilmiştir.” Dedi.

“İLK TERAVİH NAMAZINI ÇARŞI CAMİMİZDE KILACAĞIZ”

Mülkiyeti Bozkurt Belediyesine ait olan tescilli Çarşı Camii’nin tadilat işlerinin tamamlanması ve yeninden hizmete alınması hakkında açıklama yapan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Tescilli Çarşı Camimizin tadilat süresi 102 iş günü olarak belirlenmiştir. Tadilatın hemen ardından camimizin açılışını değerli Bozkurtlu vatandaşlarımız ile gerçekleştireceğiz ve bu yıl ilk Teravih namazımızı Çarşı Camimizde kılacağız.” Dedi.