banner346
banner19

Başkan Şevik’ten Yayla Gölü Piknikçilerine Çağrı

Bünyesinde barındırdığı kuş ve endemik bitki türleriyle vatandaşların ilgi odağı olan Buldan Süleymanlı Yayla Gölü’nde, Kaymakamlık, Belediye ve Jandarma’nın yoğun önlem aldığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik, piknikçilerin geride bıraktığı çöpleri temizleyecek ekiplerinin de olduğu vurgulayarak, “Ekiplerimiz, Yayla Gölü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak doğayı verilen zararı telafi edemeyiz. İlçemizin doğal zenginliği olan Yayla Gölümüze hep birlikte sahip çıkalım, koruyalım. Çöplerimizi, belediyemize ait çöp toplama alanlarına atalım” çağrısında bulundu.

Başkan Şevik’ten Yayla Gölü Piknikçilerine Çağrı
banner20
banner243

Denizli Haber - Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle  “Kesin Korunacak Hassas Alan” ilan edilen bin 155 Rakımlı Süleymanlı Yayla Gölü, bünyesinde barındırdığı 180 çeşit kuş türü ve çok sayıda endemik bitki örtüsünün yanı sıra karacak ormanları arasında doğa harikası. Dört mevsim, kuş gözlemcileri ile doğa ve fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı olan Süleymanlı Yayla Gölü, piknikçilerin de vaz geçilmez alanlarından.  Piknikçilerin geride bıraktığı çöplerin Süleymanlı Yayla Gölü ekosistemine büyük zarar verdiğini söyleyen Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, vatandaşlara biraz daha duyarlı olunması çağrısında bulundu.

Süleymanlı Yayla Gölü’nde Buldan Kaymakamlığı ve Belediyesi başta olmak üzere Jandarma’nın da yoğun önlem aldığını söyleyen Belediye Başkanı Şevik, “Belediyemizin çöpleri temizleyecek ekibi de var, ekipmanı da. Ekiplerimiz, periyodik olarak, belirli aralıklarla Yayla Gölü’nde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Ancak, doğaya verilen zararı telafi edemeyiz.  Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde Göl kenarında,  piknik yapmak, ailece keyifli birkaç saat geçirmek çok güzel.  Yalnızca, geride bırakılanlara dikkat edilmesi lazım. Bu çöpler çevre kirliliğine yol açtığı gibi, Gölümüzün ekosistemine de büyük zarar veriyor.  Doğa harikası gölümüze hep birlikte sahip çıkalım. Piknik bittikten sonra çöplerimizi doğaya gelişigüzel atmayalım. Belediyemize ait çöp toplama alanlarına atarak elbirliği ile Gölümüzü koruyalım" dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER