banner346
banner19

Buldan’a 1Milyon hibe desteği sağladı

Denizli ziyaretinde, Buldan’a hibe desteği veren Çevre ve Şehircilik Bakanı Bakan Kurum, Sokak Sağlıklaştırma çalışmalarında kullanılmak üzere, İller Bankası aracılığıyla 1 milyon TL ödenek tahsisinde bulundu.

Buldan’a 1Milyon hibe desteği sağladı
banner20
banner243

Buldan’da 2007 yılında koruma altına alınan 32 Sokak’ta devam eden Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme restorasyon çalışmaları devam ediyor. Dokuma Pazarı Caddesi, Semerci Sokak, Beyler Sokak’ta tamamlanan sağlıklaştırma restorasyon çalışmaları, projeleri hazırlanan Türkmenoğlu Sokak ve Çarşı Caddesi’nde devam edecek.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan talep ettiği destek kabul edildi. Buldan Belediyesi, Türkmenoğlu Sokak Çarşı Caddesi Cephe Yenileme ve Sokak Sağlıklaştırma Restorasyon Projesi için İller Bankası’ndan 1 milyon TL hibe desteği almaya hak kazandı. İller Bankası Üstyapı Uygulama Daire Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Kentsel Sit Alanı ve Koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde bulanan ve Çarşı Mahallesi’nde yar alan Türkmenoğlu Sokağı ve Çarşı Caddesi Cephe Yenileme ve Sokak Sağlıklaştırma Restorasyon uygulama yapım işinde kullanılmak üzere 1 milyon TL ödenek tahsis edilmesine karar verilmiştir” denildi.

“PROJESİNİ BİZ HAZIRLAMIŞTIK, UYGULAMAK DA BİZE NASİP OLDU”

Belediye tarafından yapımı gerçekleştirilecek olan Sokak Sağlıklaştırma ve Cephe Yenileme çalışmalarının denetiminin İller Bankası ve belediye işbirliğinde gerçekleştirileceğini belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Bakan Kurum’a teşekkür etti. Projeleri 2007-2014 Belediye başkanlığı döneminde hazırlanan Türkmenoğlu Sokak ve Çarşı Caddesi’nin Sağlıklaştırma çalışmalarının yine kendisine nasip olduğunu belirten Başkan Şevik, “ Koruma altına alınan 32 sokağımızdan ikisini daha turizme kazandıracak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belediyemize sağlayacağı 1 milyon TL hibe kredi desteği ile Türkmenoğlu Sokak ve Çarşı Caddesi’nin cephe yenileme ve sokak sağlıklaştırma çalışması gerçekleştirilecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 19:44

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER