banner346
banner19

Buldan’da PAÜ- Belediye işbirliği

Buldan’a iadeyi ziyarette bulunan PAÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, Buldan Meslek Yüksek Okulu’nda yeni bölümlerin açılmasıyla ilgili talepleri değerlendirdi. Rektör Bağ, “Buradaki Meslek Yüksek Okulumuzla ilgili hiç sorun yaşamadık. Öğrenciler de Buldan’ı seviyor” diye yanıt verdi. Başkan Şevik ise, belediye olarak öğrencilere daha iyi şartlar sunabilmek için gerekli desteği vereceklerini söyledi.

Buldan’da PAÜ- Belediye işbirliği

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı Buldan ziyaretinde, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Erdinç Duru, Prof.Dr. Rafet Kılınçarslan ve PAÜ Genel Sekreteri Prof. Mehmet Ali Sarı, Buldan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. İsmail Ceviş eşlik etti. Rektör Bağ, önce Buldan Kaymakamı Murat Sarı’yı ziyaret etti. Daha sonra Buldan Belediyesi’ne geçen Rektör Bağ’ı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, meclis üyeleri ve belediye birim müdürleri karşıladı.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik’e hayırlı olsun dileklerini ileten Rektör Bağ, Buldanlıların yeni bölümlerle ilgili taleplerine ve bu konudaki desteklerine “hayır” diyemeyeceğini belirterek, “Buldan Meslek Yüksek Okulumuzla ilgili hiç sorun almadık. Öğrencilerimiz Buldan’dan memnun. Buldan, tarihi, doğal güzellikle, kültürü ile öğrenci kenti. Buldan’ın gelişimine katkı sağlayacak eğitim projelerinde yolumuz bir. Ben inanıyorum Üniversite ve Yerel yönetimlerin işbirliği ile Buldan’da güzel hizmetler yapılacağına inanıyorum” dedi.

Pamukkale Üniversitesi’nin Denizli’nin gelişimine verdiği katkıları takdirle takip ettiğini belirten Başkan Şevik, “ Buldan’ın sosyo-ekonomik gelişimine katkı koymak için üniversitemizle işbirliği içerisinde olmaya hazırız” dedi. Buldan Meslek Yüksek Okulu’nda öğrenim gören gençlere yönelik projelerinin hazır olduğunu açıklayan Başkan Şevik, Üniversite, Buldan Belediyesi ve hayırsever Buldanlıların işbirliği ile bu projeleri hayata geçirebileceklerini vurguladı.

“BULDAN ÖĞRENCİ KENTİ OLMAK İSTİYOR”

Başkan Şevik, Buldan’ı üniversite kenti yapmak için hazırladıkları projeleri ve PAÜ’den taleplerini şöyle sıraladı: “Sağlık Meslek Yüksek Okulu açılmasını talep ediyoruz. Cumhuriyetimizin ilk sanatoryumlarından biri olan Buldan Göğüs Hastalıkları Hastane binası korunarak, Sağlık Meslek Yüksekokulu binası için yeni yer tahsis edebiliriz. Mevcut MYO’nun karşısındaki boş olanın kamulaştırılarak Sağlık Meslek Okulu binası olarak değerlendirilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz. BAP kapsamında butik otel olarak değerlendirilmesi şartıyla tarihi evlerimizden birini Üniversiteye tahsis etmeye hazırız. Meslek Yüksek Okulumuza, Harita Kadastro, Tekstil ve Turizm Rehberliği gibi ek bölümlerin açılmasını ve öğretim görevlisinin tahsis edilmesini talep ediyoruz. Ayrıca, PAU Buldan Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlileri tarafından ön çalışması gerçekleştirilen Buldan evlerinin UNESCO listesine alınmasının, yanı sıra, Buldan’ın “Sakin Şehir” unvanını alması içinde Üniversitemizden destek bekliyoruz. Belediye olarak eğitime gerekli desteğe vermeye hazırız. Öğrencilerimizin, boş zamanlarını değerlendireceği kültür ve spor merkezi projemizi hazırladık. Belediyemiz tarafından yapılması planlanan projeler kapsamında İlçe Stadyumu içerisinde yarı olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Kültür ve Spor merkezi projemizi, belediye imkanlarımız ile birlikte, Bakanlık, Türkiye Futbol Federasyonu ve hayırsever Buldanlıların destekleriyle hayata geçirmek istiyoruz.”

Başkan Şevik, ziyaretin anısına Rektör Bağ’a ve ekibine Buldan dokuması ürünlerden hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 09:43

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER