banner346
banner19

Doğalgaz, Giriş Aydınlatması Ve Ek Trafo İstedi

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,   Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısına katılmak üzere Denizli’ye gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ili görüşerek doğal gaz çalışmalarının hızlandırılmasını istedi.  Başkan Şevik, ayrıca ek trafo ve Buldan girişinin aydınlatılmasıyla ilgili taleplerini iletti. Diğer taraftan eşi Bakan Dönmez ile birlikte Denizli’ye gelen Zeynep Dönmez, Buldan’ı gezdi.

Doğalgaz, Giriş Aydınlatması Ve Ek Trafo İstedi
banner20
banner243

Denizli Haber - Buldan Belediyesi’nin de üyesi olduğu Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katılımıyla Denizli’de yapıldı.  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya,  Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik ve Meclis Üyesi Veli Tokdemir katıldı.

 Toplantıda Buldan ile ilgili taleplerini iletme fırsatı bulan Başkan Mustafa Şevik,   Buldan’ın kısa bir süre önce alan etüt çalışmaları başlayan doğalgaza kavuşması için çalışmalarının hızlandırılmasıyla ilgili talebini yeniledi. Ayrıca, Buldan sanayisinin gelişmesi ve el tezgâhlarının yerine elektrikli otomatik tezgahların almasıyla birlikte elektrik tüketiminin de arttığını vurgulayan Başkan Şevik, “Buldan’da hem sanayinin gelişmesi hem de nüfusun artmasıyla birlikte elektrik tüketimi de artırdı. Mevcut trafolar yeterli gelmiyor. O nedenle kapasitenin artırılması için bir adet ek trafo konulması ve Buldan girişinin aydınlatılmasıyla ilgili taleplerimizi de Sayın Bakanımız Fatih Dönmez’e ilettik” dedi.

 Enerji Kentler Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis toplantısının ardından Belediye Başkanı  Mustafa Şevik, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih dönmez ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın konuşmacı olarak katıldığı  Yenilenebilir Enerji Politikaları ve Belediyeler Paneline katıldı.

BAKAN DÖNMEZ’İN EŞİ ZEYNEP DÖNMEZ BULDAN’I ZİYARET ETTİ

Enerji Kentler  Birliği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı ve  Yenilebilir Enerji Politikaları ve Belediyeler Paneli’ne katılmak üzere Denizli’ye gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in eşi Zeynep Dönmez, Buldan’ı ziyaret etti.  Bakan Dönmez’in eşi Zeynep Dönmez, Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in eşi Fulya Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın eşi Berrin Zolan ile birlikte Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i  BELKÜM’deki makamında ziyaret etti.  Başkan Şevik, nazik ziyaretlerinden dolayı Zeynep  Dönmez’e teşekkür ederek,  ilçenin yöresel dokumalarından oluşan hediye sandığı takdim etti. Bayan Dönmez, Fulya Atik, Berrin Zolan ile birlikte Buldan’ın restore edilerek turizme kazandırılan tarihi konaklarını ve sokaklarını gezdi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER