banner346
banner19

Fare Tuzağına Düşen Kediyi, Belediye Ekipleri Kurtardı

Buldan’da fareler için hazırlanan yapıştırıcılı tuzağa düşen yavru kedi, Belediye Sokak Hayvanları Barınağı’na getirilerek tedavi edildi. Veteriner Hekim Hayal İnci tarafından temizlenerek yapıştırıcıdan kurtarılan yavru kedinin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Fare Tuzağına Düşen Kediyi, Belediye Ekipleri Kurtardı
banner20
banner243

Denizli Haber - Buldan’da  fare tuzağından kurtulmaya çalışan kedinin sesini duyan vatandaşlar Buldan Belediye Zabıta Müdürlüğü’nü arayarak yardım istedi.   Olay yerine giden Belediye Ekiplerince alınan yavru kedi, Sokak Hayvanları Barınağına getirilerek, tüylerindeki yapışkanlar büyük bir titizlikle temizlendi. Veteriner Hekim Hayal İnci,  "Kedimizin tüyleri, uzun mücadelesi nedeniyle komple yapışkan olmuştu. Alkol ve ılık su ile temizledik. Şuanda yeme içmesinde bir sıkıntı yok.  İç ve dış parazit aşılarını yaptık. Kedimizin sağlık durumu gayet iyi” dedi.

Duyarlı bir hayvan sever vatandaşın sayesinde yavru kedinin kurtarıldığını söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Sokak hayvanlarımızı korumak amacıyla barınağımızın koşullarını her geçen gün biraz daha iyileştiriyor ve imkanlarımızı artırıyoruz.   Belediyemize alacağımız pikabı sokak hayvanlarının hizmetine sunacağız. Pikap,  sokaktaki hasta ve yaralı hayvanların barınağımıza daha sağlıklı bir ortamda taşınması için kullanılacak. Belediye olarak, imkanlarımız doğrultusunda sokak hayvanlarına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Ancak, vatandaşlarımızdan daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2020, 12:51

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14