banner346
banner19

İçişleri Bakanlığı Müfettişleri Buldan’a hayran kaldı

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Buldan gezisi kapsamında, ilçenin restore edilmiş tarihi sokaklarını, evlerini, kazı çalışmaları devam eden Tripolis Antik Kenti ile doğa harikası Süleymanlı Yayla Gölü’nü gezdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i eski hükümet konağı BELKÜM’deki makamında ziyaret eden müfettişler, Buldan’a hayran kaldıklarını belirttiler.

İçişleri Bakanlığı Müfettişleri Buldan’a hayran kaldı
banner20

Denizli Haber - İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri, Buldan’ı gezdi.  Gezisi kapsamında Tripolis Antik Kenti,  Süleymanlı Yayla Gölü ve ilçe merkezindeki restorasyonu tamamlanan tarihi sokak ve evleri  de ziyaret eden  İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Ali Alper Orkun, Mülkiye Başmüfettişi Hakan Arıkan, Maliye Müfettişleri Ramazan Kendüzder, Sinan Başak, Davut Düzgün  ile  kaymakam adaylarına, Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik, eşlik etti. 

İlk olarak Tripolis gezerek, Kazı Heyeti Başkanı Doç. Dr. Bahadır Duman’dan,  antik kentin tarihi hakkında bilgi alan İçişleri Bakanlığı Müfettişleri, daha sonra ilçe merkezinde restorasyonu tamamlanan tarihi sokaklarını ve evlerini gezdi.

Buldan’a hayran kalan Müfettiş Heyeti, Belediye Başkanı Mustafa Şevik’i, tarihi BELKÜM binasındaki makam odasında ziyaret etti. Bir süre burada sohbet ederek dinlenme imkanı bulan heyete, Buldan dokuma el ürünlerinden hediye eden Başkan Şevik, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişleri,  bir doğa harikası olan kuş cenneti Süleymanlı Yayla Gölü, gezisinin ardından Buldan’dan ayrıldı.   

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 19:34

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER