banner346
banner19

Kadın personeller, sahada fırtına gibi esti

Buldan Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 2019 Futbol Turnuvası’nda, Belediye 1 ve Gençlik Spor takımları İlçe Stadyumunda karşı karşıya geldi. Sporu sevdirmek, kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen Futbol Turnuvasının ruhuna uygun yapılan maçta sahaya 2 kadın personeliyle birlikte çıkan Gençlik Spor, farkındalık yarattı.

Kadın personeller, sahada fırtına gibi esti

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü 2019 Futbol Turnuvası, 13 kurum takımı arasında oynanıyor. İlçe genelinde, gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine her yaş gurubu Buldanlıyı sporu sevdirmek, kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla düzenlenen Futbol Turnuvası’nın 6. Karşılaşması, Belediye 1- Gençlik Spor arasında oynandı.

İlçe Stadyumunda turnuvanın ruhuna uygun oynanan maçta sahaya 2 kadın personeliyle birlikte çıkan Gençlik Spor, farkındalık yarattı. 12 erkek oyuncuyla birlikte sahada fırtına estiren Gençlik Spor'un kadın futbolcuları Meryem Demirhan ile Düriye Çakır, futbolun yalnızca erkek sporu olmadığı, hem kadınların hem de erkeklerin birlikte takımdaşlık duygusuyla futbolu sevebileceği mesajı verdi.

8 gol atıldığı karşılaşma, 6-2 Gençlik Spor lehine sonuçlandı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, belediye olarak her branştan sporu desteklediklerini belirterek,” Belediye Spor Kulübümüz var. Spor Kulübümüzü maddi destek sağlamak için Belediye Düğün Salonu’nun gelirini onlara tahsis ettik. Amacımız, çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durarak, spor yapıp sağlıklı büyümelerine ve gelişmelerine katkı koymaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 09:43

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER