banner346
banner19

Kurban pazarına, zabıta denetimi

Buldan’da Covid-19 tedbirleri kapsamında açılan Kurbanlık Pazarı’nda Belediye Zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler aralıksız sürüyor. Ateş ölçümleri yapılarak pazara alınan vatandaşlar, dezenfektan ve maske kullanımı ile sosyal mesafe kuralının uyulması konusunda da sık sık uyarılıyor.

Kurban pazarına, zabıta denetimi
banner20
banner243

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, Türkiye genelinde olduğu gibi Buldan’da da kurbanlık pazarında hareketlilik yaşanmaya başladı. Yeni Mahallede Buldan Belediyesi’ne ait 2 dönümlük alanda kurulan kurban pazarında, Covid-19 tedbirleri uygulanıyor.

Belediye ekipleri tarafından sürekli dezenfekte edilen Pazar alanına, gelen kişilerin ateşi ölçülüyor, yüksek ateşi olanlar ve maske takmayan vatandaşlar emniyet ve zabıta ekipleri tarafından pazara alınmadığını belirten Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “ Ekiplerimiz, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ateşi ölçülerek pazar alanına alınan vatandaşlarımız ve hayvan satıcıları, maske, eldiven, sosyal mesafe kuralları konusunda da sık sık uyarılıyor. Kurbanlık satanlar ile almak için Pazar alanına gelen vatandaşlarımızdan Covid-19 kurallarına uymalarını rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 12:27

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER