banner346
banner19

Şevik’ten Dünya Engelliler Günü mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  " Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Şevik’ten Dünya Engelliler Günü mesajı
banner20
banner243

Denizli Haber - Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla 3 Aralık'ın Dünya Engelliler Günü olarak ilan edildiğini vurguladı. Başkan Şevik, “ Buldan’da ikamet eden engelli vatandaşlarımızın sosyal, kültürel, eğitim ve ekonomik hayatı başta olmak üzere yaşamın her alanında daha fazla söz sahibi olmaları için gayret gösteriyoruz.  Göreve geldiğimiz günden itibaren sosyal belediyecilik, hayatın içinde olan belediyecilik anlayışı ile hizmetlerimize devam ediyoruz.  Buldan’da engelleri kaldırmak, engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerimiz hazır. İlk etapta Büyükşehir Belediyesi’nde desteği ile Buldan’da Engelsiz Park ve Engelsiz Spor Salonu’nu hizmete geçirmeyi planlıyoruz. Buldanlı engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmesi için önlerindeki engelleri bir bir kaldıracağız” dedi.

Şevik, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata entegre edilerek yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 09:41

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
engelli birey
engelli birey - 1 yıl Önce

sadece 3 aralıkta. şov yapıyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14