banner346
banner19

Yayla Gölü’nde Ata’ya saygı yürüyüşü

Nazilli Doğa Yürüyüşü Gurubu ile Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81'inci yılı dolayısıyla Yayla Gölü’nde bir araya geldi.

Yayla Gölü’nde Ata’ya saygı yürüyüşü

Nazilli Doğa yürüyüş Gurubu, Ata’ya Saygı Yürüyüşü için geldikleri Buldan’da önce Atatürk’ü anma törenlerine katıldı. 40 kişilik Yürüyüş Gurubu üyeleri daha sonra Kestane Deresi ve Süleymanlı Yayla Gölü’nde Ata’yı anma ve saygı yürüyüşünde bulundu. Nazilli Yürüyüş Grubu üyelerine Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği Başkanı Sait Yalçın ve üyeleri eşlik etti.

Yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından Buldan’ın tarihi konak ve sokaklarını gezerek bol bol alışveriş yapan yürüyüş gurubu üyeleri, Nuri Akın Parkı’nda Belediye Başkanı Mustafa Şevik ile bir araya geldi.

Başkan Şevik ile bir süre sohbet eden doğa yürüyüş gurubu Buldan’ın doğal ve tarihi mekanlarına hayran kaldıklarını belirterek, daha geniş katılımlı etkinliklerde yeniden Buldan’da buluşmak dileğiyle ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 12:12

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER