banner346
banner19

Çal Savcısı Açığa Alındı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ ile iltisak ve irtibat iddiaları nedeniyle 18 hakim ve savcıyı açığa aldı. Açığa alınan savcılar arasında Çal Savcısı Mehmet Kula da yer aldı.

Çal Savcısı Açığa Alındı
banner20
banner243

Denizli Haber - Hakimler ve Savcılar Kurulu 2. Dairesi (HSK), FETÖ ile iltisak, irtibat ve münasebeti nedeniyle 18 hakim ve savcının açığa alınmasını kararlaştırdı. Bu hakim ve savcılarla ilgili soruşturma için HSK müfettişlerinin görevlendirildiği, HSK 2. Dairesi'nin de haklarında yürütülen soruşturma tamamlanana kadar 18 hakim ve savcının geçici olarak görevden uzaklaştırılmasına karar verdiği kaydedildi. Hakim ve savcıların, haklarındaki müfettiş raporu tamamlandıktan sonra meslekten ihraç edilip edilmeyeceklerine karar verilecek. Görevden alınan savcılar arasında Çal Savcısı Mehmet Kula da yer aldı. 2017 yılının Nisan ayında Çal’da göreve başlayan Kula’nın By-Lock kullandığı öne sürülüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 11:04

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
sibel bakırcı
sibel bakırcı - 1 yıl Önce

ÇAL adlyesinde görevli tüm hakim ve savcıdan, mübaşir ve odacıya kadar bütün personelin dikkatli ve titiz bir çalışma ile tamamının ne zaman göreve başladıkları telefon kayıtlarına kadar incelenmesini talep ediyorum bakın bakalım nelere ulaşacaksınız buradan ihbar ediyorum

...
... - 1 yıl Önce

Yargıda çok boyutlu ve kapsamlı bir temizlik kesinlikle şart..

SIRADAKİ HABER