banner346
banner19

Çallı seracılar Fethiye'de

Çallı seracılar Fethiye’de

Çallı seracılar Fethiye'de

Çal Belediyesi ve Çal Ziraat Odası tarafından seracılık kursu düzenlendi. 3 ay süren kursun sonuna yaklaşırken kursiyerler 2 Şubat Perşembe günü Çal Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle Belediye binası önünden hareket ederek Fethiye’nin Kınık bölgesindeki seralara ilçemizdeki Domates çeşitliliğini görme amaçlı teknik gezide bulundular.

Geziye Çal Ziraat Odası Başkanı Ahmet Haşim Çil, Çal Belediyesi Sera Danışmanı ve Ziraat Mühendisi Gökhan Hakkı Gököz önderliğinde birçok kursiyer katıldı. Kursiyerler 3 ay süren kursun sonunda öğrendikleri bilgileri, gezmiş oldukları seralarda uygulamalı olarak görme şansı buldular.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Çal’ı Tarım Kenti yapma yolunda yayla seracılığı bizim için çok önemli sadece tek ürün değil farklı diğer ürünleri de Çal’da yetiştirebilmemiz için bilinçli ve profesyonel üreticilerin ortaya çıkmasında bu kurs çok faydalı olmuştur” dedi.

Geziye katılan kursiyerler bu geziden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek katkıları sebebiyle Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan’a teşekkür ettiler.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2017, 19:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER