banner317
banner19

Denizli'de Kekiği Çalınan Üretici, Bulana Ödül Verecek

Denizli'nin Çal ilçesinde hasat ettiği 1 ton kekiği, kuruması için bıraktığı tarladan çalınan üretici, kekiğinin bulunmasına yardım edeni ödüllendirecek.

Denizli'de Kekiği Çalınan Üretici, Bulana Ödül Verecek
banner20
banner243

Denizli Haber - Şapçılar Mahallesi'ndeki tarlasında ekili kekiklerin hasadını yaptıran Hakan Aslankara, yaklaşık 1 ton kekiği tarlada kurumaya bıraktı.

Toplamak için gittiği tarlasındaki kekiklerin yerinde olmadığını gören Aslankara, durumu jandarmaya bildirdi.

Aslankara, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 dekar arazisine ekili kekiği biçtirip, kuruması için bıraktığını belirterek, "İki gün sonra toplamak için geldiğimde tarladaki kekikler yoktu. Yaklaşık 10 bin lira değerindeki 1 ton kekiğim çalındı. Tarladaki kekiği çalanların yakalanmasını ve cezalarını çekmelerini istiyorum. Parasında değilim. Bölgede çok sayıda aile geçimini bundan sağlıyor. Üreticiler tedirgin olduğu için tarlalarında yatıp nöbet tutuyorlar. Çalınan kekiğimi bulmama yardımcı olanı ödüllendireceğim. Gören, duyan, haber eden olursa kekiğin parasını onlara hibe edeceğim." dedi.

Şapçılar Mahallesi Muhtarı Alaattin Mısırlı da, bölgede en önemli geçim kaynaklarından birinin kekik olduğunu belirterek, "Son dönemde fiyatı artan kekiğin üretimi de arttı. Hırsızlık olayından üreticiler çok tedirgin." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 14:04

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14