banner346
banner19

Dolunun Açtığı Yaraya Çal Belediyesi Merhem Oldu

Geçtiğimiz 3 ve 4 Haziran tarihlerinde Çal ilçesinin Sazak, Karakaya, Kaplanlar mahalleleri ile Selcen Mahallesi’nin bir kısmında dolu yağışı etkili oldu. İlçe Tarım Müdürlüğü, üzüm deposu olan Çal’da yaklaşık 8 bin  dekar alanda dolu yağışının yüzde 40 ile 80 arasında hasara neden olduğunu belirledi. Dolu yağışından kaynaklanan mağduriyetin en aza indirilmesi için Çal Belediyesi 400’ün üzerindeki üzüm üreticisine bakır sülfat dağıtımı yaptı.

Dolunun Açtığı Yaraya Çal Belediyesi Merhem Oldu

Denizli haber - Geçtiğimiz hafta meydana gelen dolu yağışlarında Çal’ın belli bölgeleri olumsuz etkilenmişti.  Dolu yağışı bağ alanlarında etkili olurken, üreticilerin de morali bozulmuştu.

“ÜRETEN ÇAL’A ELİMİZDEN GELEN KATKIYI VERİYORUZ”

Halk arasında Göktaş olarak bilinen bakır sülfat dağıtımını üreticilere Çal Belediyesi personeli yaptı.  Göktaşını bağlarına atan üreticiler, dolunun bağlara verdiği hasara en aza indirecek. Çal’da meydana gelen dolu yağışının üreticilerin moralini bozduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Üreten Çal’a elimizden gelen katkıyı vermek için çabalıyoruz. Bir süre önce  Toprak Mahsülleri Ofisi’nden arpa alanlara bedelsiz nakliye ve kayıt işlemlerini yapmıştık. Dolu yağışı da üreticilerimizin moralini bozdu. Onların acısını bir nebze olsun azaltmak adına dolunun hasar verdiği bağların sahiplerine göktaşı dağıtımını bedelsiz yaptık. Üreticilerimize bir kez daha geçmiş olsun diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2022, 11:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER