banner346
banner19

“Haksızlık yapmayın, ikametgahınızı Çal’a aldırın”

İlkbahar ve Yaz aylarında topraklarında yaşayan insan sayısında büyük artış olan Denizli’nin Çal ilçesinde Belediye Başkanı Fethi Akcan, hemşehrilerine hem sitemde hem çağrıda bulundu. Akcan, “Yılın 7-8 ayı Çal’da yaşayıp Denizli merkezde ikametgahı olanlar lütfen ikametgahlarını Çal’a aldırsın” dedi.

“Haksızlık yapmayın, ikametgahınızı Çal’a aldırın”

Denizli Haber - Çal nüfusunda ilkbahar ve yaz dönemlerinde büyük artış oluyor. 18 bin 900 kişinin yaşadığı Çal’da Nisan-Kasım ayları arasında nüfus 30 bini buluyor. Denizli’nin Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde yaşayan çok sayıda Çallı’nın tarım İlkbahar döneminde Çal’a geldiğini ve Sonbahar’a kadar yaşadığını söyleyen Belediye Başkanı Akcan, “İller Bankası’ndan ödenek 18 bin 900 kişiye göre geliyor. Çünkü nüfusumuz bu. Oysa, Çal Belediyesi ilkbahar ve yaz dönemlerinde 29-30 bin kişiye hizmet ediyor. Dolayısıyla ortada haksızlık oluşuyor. Denizli merkezde oturup yılın 7-8 ayı Çal’da ikamet eden hemşehrilerimiz memleketlerini seviyorsa ikametgahlarını Çal’a aldırmalıdır” diye konuştu.

Çal’ın alt ve üst yapısının 27-28 bin kişinin yaşayacağı kapasitede olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Fethi Akcan, “Denizli merkezde oturan hemşehrilemiz bizi yanlış anlamasın. Biz elbette onların Çal’a gelmesinden mutlu oluyoruz. Ancak, kendi memleketlerine haksızlıkta yapmasınlar. 18 bin 900 kişi için gelen ödenekle herkese hizmet veriyoruz” diye değerlendirmede bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 13:02

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER