banner346
banner19

Denizli’de Sokağa Çıkma Yasağı Bu İlçede Erken Başladı

Tüm Türkiye’de koranavirüs yeni tedbir kararları kapsamında bu akşam başlayacak  sokağa çıkma yasağı Denizli’nin Çameli İlçesi’nde erken başladı. İlçede vatandaşların sokağa çıkmamasından dolayı ilçe adeta hayalet şehri andırdı.

Denizli’de Sokağa Çıkma Yasağı Bu İlçede Erken Başladı
banner20
banner424

Denizli Haber - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının ardından, yeni tedbir kararlarını açıklamıştı. “Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 arası sokağa çıkma kısıtlaması, uygulaması bugün akşam 20.00’da başlayacak. Ancak dün aşksam saat 20.00’da başlayan 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasağı uygulamasının başlaması ile kafası karışık vatandaşların ne yapacağı konusunda tereddütleri yer aldı.

Çameli İlçesi’nde, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma yasağı uygulamasını genel yasak olarak anlayan vatandaşlar bugün dışarı çıkmadı. Dün genel ihtiyaçlarını karşılamak için marketlere koşan vatandaşlar marketleri boşalttı.

Sokağa çıkma yasağının bugün 20.00’da başlayacağını bilen vatandaşlar ise dışarı çıktıklarında sokak ve caddelerde kimsenin olmadığını görünce şaşırdı. İlçede vatandaşların dışarı çıkmamasından dolayı yetkililerin uyarmaması da dikkatleri çekti. Anlaşılan o ki evde kal sağrısının sürekli yapıldığı pandemi döneminde yetkililerin bu durumdan memnun olduğu tahmin ediliyor.

Hafta sonları uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması, bugün (Cumartesi) akşam saat 20.00’da başlayacak sokağa çıkma yasağı sabah 10.00’da son bulacak,  Pazar günü akşam 20.00’da başlayacak yasak sabah 05.00’da sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 17:21

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER