banner19

Geri Sayım Başladı

Geri Sayım Başladı

Geri Sayım Başladı
banner20
banner175

 Yaylacık Dağ Pist Alanına Alternatif Güzergâh Yapıldı Denizli’nin Çameli ilçesi, 26-31 Temmuz günlerinde düzenlenecek ‘Çameli Türkiye Yamaç Paraşütü Kupası’ yarışlarına ev sahipliği yapacak. Çameli ilçesinde 4’üncüsü düzenlenecek ‘Çameli Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası’ 26-31 Temmuz günleri arasından gerçekleştirilecek.

 Türkiye’den yarışacak olan sporcuların aynı zamanda uluslararası düzeyde de olacağı için dünyanın birçok ülkesinden sporcu davet edilecek. Şampiyona öncesi Çameli Belediyesi, Yaylacık Dağı pistine giden yol güzergahında yol çalışmaları hızla sürdürüyor. Çameli Belediyesi Çameli Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası için Pist Alanına yeni bir mevcut yol açarak ve güvenli etkinliği izlemek isteyen misafirler ve bölge halkının ulaşımını sağlayacak.

Çameli Orman İşletme Müdürlüğünce başlatılan yol çalışmaları Yaylacık Dağı ile Merkez arasındaki yol mesafesi kısalıyor Çameli-Gürsu 27 km olan yol mesafesi Çameli -Cevizli Orman Yolunda toplam 14 km uzunluğunda olacak Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN Konu ile yaptığı açıklamada 26-31 Temmuz günlerinde düzenlenecek ‘Çameli Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonasına Çameli İlçemize Türkiye’den ve Dünya’nın dört bir yanında gelen misafirlerimizi konuk edeceğiz, Gerek ilçe merkezi ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız ve Şampiyonaya katılan sporcularımızın Yaylacık Pist Alanına en kısa sürede varmaları için Cevizli Mahallesinden Yaylacık yoluna iki aracın geciceği stabilize yol yaparak araçların güvenli gidebilmesi için mevcut biten yolda kumlama çalışması yaptık.

Yeni yapılan yoldan iki araç rahat bir şekilde yan yana geçerken rampa iniş ve çıkışlar asgari orana düşürüldü Çameli ilçemizin coğrafi ve doğal güzelliklerini, örf geleneklerini, yaşam tarzımızı dünyaya gösterme şansını tekrardan yakalayacağız. Bu sene bizim için çok önemli hazırlıklarımıza şimdiden başladık. Hedefimiz 12 ay Çameli’de turizm yapılması, sadece merkezde değil her noktada turizm faaliyetlerinin yapılması için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu. Gelecek sene Dünya Kupasına şimdiden adayız dedi. Başkan ARSLAN Yeni Açılan alternatif yol İçin Denizli Orman Bölge Müdürlüğü ve Mustafa KORUCU'ya teşekkür ederiz dedi

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 13:27
banner10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner11