banner346
banner19

Hayat Mücadelesi Veren Aileye Belediyeden Şefkat Eli

Denizli'de eşini kuyu zehirlenmesinde kaybettikten sonra yol kenarında çadırda hayat mücadelesi vermeye çalışan Aydınhan Ailesi’ne Çameli Belediyesi tarafından şefkat eli uzandı.

Hayat Mücadelesi Veren Aileye Belediyeden Şefkat Eli
banner20
banner243

Denizli Haber - Çameli Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “25 Mayıs 2020 tarihinde ilçemiz Çamlıbel Mahallesi’nde ikamet eden ve Yeşilyayla Mahallesi’ndeki bahçesinde bulunan su kuyusunda meydana gelen arızayı gidermek için kuyuya inen Yusuf Aydınhan, kuyuda zehirlenme sonucu hayatını kaybetti.

Aydınhan Ailesi’nin basında yer alan yol kenarında yaşam mücadelesi haberleri sonrası harekete geçen Kaymakamlığımız ve Belediyemiz, merhum Yusuf Aydınhan‘ın eşi Fatma Aydınhan ve ailesine Çamlıbel Mahallesinde yaşadıkları evin tadilatı konusunda yardımcı olunacağı konusunda Belediye Başkanımız Cengiz Arslan destek sağlamak adına harekete geçmiştir.

BİR AİLE SICAKLIĞI İLE YANLARINDA OLACAĞIZ"

Aydınhan ailemiz ile yapılan görüşmeler sonucunda evin tadilat işlemleri belediyemiz tarafından üstlenilmiştir. Aile, Çamlıbel Mahallesi’ndeki evine taşınarak belediyemiz tarafından normal hayatına devam edilmesi sağlanmıştır. Eşinin ölümünden sonraki borç davaları, banka hacizlerinin yargı süreci davaları, belediyemiz tarafından takibi yapılmaktadır. Yetimler bir ilçenin bereket ve dua kapısıdır. Geride kalan yavrularımızın gözlerindeki o hasreti dindirmenin, bir aile sıcaklığı ile onların yanında olmanın gayretinde olacağız.

BELİRLİ ARALIKLARLA AİLENİN DURUMU DA KONTROL EDİLECEK

Sosyal devletin gereği olarak üzerine düşen vazifeyi yerine getiren Çameli Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı tarafından, Aydınhan Ailesi’nin sosyal yardımları düzenli olarak yapılmakta ve eksiksiz olarak yerine getirilmektedir. Yapılan bu yardımlarla da ihtiyaç sahibi ailemizin yükü hafifletilmiştir. Ayrıca ticaret yaptıkları araçları konusunda konusun da hava şartlarının düzelmesi ile birlikte Çameli-Denizli yolu ilçe girişinde belediyemiz tarafından yer tahsis edilerek Aydınhan Ailesi çalışmalarına hayatlarını kazanmaya devam edecektir.

Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Ailenin genel ihtiyaçlarının karşılanması ile yaşam mücadelesine destek vermenin yanında, kurulacak düzenden sonra belirli aralıklarla ailenin durumunu kontrol edeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2020, 15:53

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER