banner346
banner19

Başkan Çavuşoğlu “Diş Hekimleri Gününü kutluyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Diş hekimliğinin dünyanın en eski ve saygın mesleklerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Günümüz pandemi şartlarında büyük zorlukları göğüsleyerek özveri ile görev yapan diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Gününü kutluyorum” dedi.

Başkan Çavuşoğlu “Diş Hekimleri Gününü kutluyorum”
banner20
banner243

Denizli Haber - Diş Hekimliğinin dünyanın en eski, çağımızın en önemli ve saygın meslekleri anasında yer aldığını belirten CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Ülkemizde bilimsel diş hekimliğinin temelinin 22 Kasım 1908’de atılması nedeniyle 22 Kasım Diş Hakimleri Günü olarak kabul edilmiştir. Ağız ve diş sağlığı, vücut sağlığını da doğrudan etkilemektedir” dedi.

Özellikle pandemi sürecinde diş hekimlerinin zor şartlar altında görev yaptığına dikkat çeken Çavuşoğlu, “Bütün sektörlerde olduğu gibi döviz kurlarında yaşanan büyük artışlar Diş hekimlerini de olumsuz etkilemektedir. Diş hekimlerinin kullandığı malzemelerin çoğu dövize endeksli olduğu için serbest çalışan hekimlerin ekonomik sıkıntılar yaşanmasına neden olmaktadır. Diğer yandan koruyucu ekipmanların temini konusunda da sıkıntılar yaşandığı bilgisi alıyoruz. Halkın sağlığını korumak için ellerinden geleni yapan diş hekimlerimiz, kendi sağlıklarını da düşünmek zorunda. Bu zor şartlarda görev yapan tüm sağlık çalışanlarını bir kez daha saygıyla anıyor ve tüm diş hekimlerimizin Diş Hekimleri Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER