banner346
banner19

CHP’de kurultay heyecanı! Denizli CHP kurultayda

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı Ankara Bilkent Odeon Gösteri ve Kültür Merkezi'nde "İktidar kurultayı" başlığı altında başladı. Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanısıra Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Parti Meclisi Üyesi ve 24. Dönem Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ve Onur üyesi Profesör Doktor Tolga Yarman kurultayda aday.

CHP’de kurultay heyecanı! Denizli CHP kurultayda
banner20
banner243

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı, çoğunluğun sağlanmasının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açılış konuşmasıyla çalışmalarına başladı. Divan Başkanlığı’na Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu seçildi. Kurultaya Denizli’den İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in yanı sıra kurultay delegeleri katıldı.

CHP 37. Olağan Kurultayı’nda ilk gün Genel Başkanlık seçimi yapılacak, ikinci gün ise Parti Meclisi belirlenecek. Kurultaya özel hazırlanan, söz ve müziği Ali Altay’a ait olan şarkının adı da “İktidarın yolu Kılıçdaroğlu” olarak belirlendi. Ayrıca “adalet” temalı bir de rap şarkısı hazırlandı. Kurultayın açılış konuşmasını Genel Başkan olarak Kemal Kılıçdaroğlu yapacak.

CHP’nin Denizli’de 16 delegesi bulunuyor. Şubat’ta yapılan il
kongresinde kurultay delegesi olan şu isimler, hem bugün genel başkanlık, hem de yarın Parti Meclisi seçimlerinde oy kullanacak:Belma Aycan, Nafiz Bozçaoğlu, Bülent Nuri Çavuşoğlu, Mustafa Çelik, Oğuz Damlı, Şeniz Doğan, Ali Osman Horzum, Ünal Karaosmanoğlu, Mehmet Salih Konya, Erdoğan Şama, Ercan Usta, Melek Akdemir, Bahtiyar Akyol, Deniz Albayrak, Mehmet Altınöz, Arda Arpacı.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER