banner346
banner19

Denizli CHP'den Kaftancıoğlu'na Verilen Cezaya Sert Tepki

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Canan Kaftancıoğlu’na verilen cezayı eleştirdi. Partisinin il binası önünde basın açıklaması yapan Çavuşoğlu, “Varlığını çaresizce sürdürmeye çalışan Saray rejiminin iktidarını kaybetme korkusu, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na verilen ceza ve siyaset yapma yasağı ile vücut buldu” dedi.

Denizli CHP'den Kaftancıoğlu'na Verilen Cezaya Sert Tepki

Denizli haber - CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen siyasi yasak ve para cezasının Yargıtay tarafından onanmasına tepkiler sürüyor. CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, partisinin il binası önünde düzenlendiği basın açıklamasıyla kararı eleştirdi. Partililerin de katıldığı basın açıklamasında konuşan Çavuşoğlu, kararın siyasi olmasına dikkat çekti. İktidara yüklenen Çavuşoğlu, “Ülkemiz, hukuk ve adaletin katledildiği karanlık, despotik bir dönemden geçiyor.Tek adam rejimi tarafından yaratılan bu karanlık dönemde, İstanbul İl Başkanımız, yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’na, Yargıtay tarafından verilen onama kararı, aynı zamanda Türkiye’de hukukun üstünlüğünün, yargı bağımsızlığının ve en temel Anayasal hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığının kanıtıdır.  Saray rejimi İstanbul başta olmak üzere, kaybettiği belediyelerin halen hazımsızlığını yaşıyor. Bu hazımsızlığın, yerel seçimlerden sonra, iktidarını kaybedeceği korkusuna dönüştüğünü görüyoruz, yaşıyoruz. Saray rejimi, iktidarını kaybedeceği korkusuyla toplumun her kesimindeki despotik baskılarını giderek artırıyor. Ancak korkunun ecele çaresi yok. Çare millettir, demokrasidir, sandıktır” dedi.

21 MAYIS’TA HAKSIZLIĞA HEP BİRLİKTE DUR DİYECEĞİZ

 Başkan Çavuşoğlu, “Biz onlar gibi “mağdur edebiyatı” yapmayacağız, mağrur duruşumuzu, onurlu duruşumuzu sonuna kadar sürdüreceğiz. Her türlü hukuksuzluğun karşısında durduğumuz gibi, bunun karşısında da dimdik duracağız. Bizler, Canan Kaftancıoğlu’nun yol arkadaşları olarak hukuksuz tüm kararları tanımadığımız gibi bu kararı da tanımayacağız. Yol arkadaşımız Canan Kaftancıoğlu’nun uğradığı hukuksuzluk ortadan kalkıncaya kadar, adalet yeniden tesis edilene kadar durmayacağız, susmayacağız. Zulmün, zorbalığın hesabı soruluncaya kadar tüm demokratik direncimiz ve gücümüzle bu haksızlığın karşısında dimdik duracağız. Haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe 21 Mayıs’ta İstanbul’dan Maltepe’den, Sayın Genel Başkanımızın 25 günlük tarihi hak, hukuk, adalet yürüyüşünü noktaladığı o meydandan hep birlikte tek yürek tek ses olarak “dur” diyeceğiz. İstanbul’dan yükselen güçlü sesimizle ucube Saray rejiminin ülkemizi uçuruma sürükleyen yönetim anlayışına “dur” diyeceğiz. Sayın Genel Başkanımızın dediği gibi, “Hiç endişe etmeyin, zalimin zulmü karşısında asla geri adım atmayacağız. Yüreğimizle, aklımızla, mantığımızla ve halka duyduğumuz sevgiyle yolumuza devam edeceğiz. Adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek! Canan yüreklidir, Canan cesurdur, Canan bizimdir Canan Türkiye’dir” açıklamasını yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2022, 15:06

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER