banner346
banner19

“Hak yerini bulmuştur”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın YÖK tarafından görevinden alınmasını değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Bağ’ın görevden alınmasının son derece yerinde bir karar olduğunu söyledi.

“Hak yerini bulmuştur”
banner20
banner243

Çavuşoğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Geçtiğimiz günlerde yine eşine yaptığı bir liyakatsiz atamayla gündeme gelen ve biz de dahil tüm kamuoyu tarafından sert bir dille eleştirilen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ’a YÖK tarafından açılan soruşturma sonucunda Hüseyin Bağ’ın görevinden alındığını öğrenmiş bulunmaktayız. Daha önce de Hüseyin Bağ’ın ismi bir çok kez liyakatsiz atamalarla anılmış ve son olarak eşini tekrar liyakatsiz şekilde ataması sonucunda bu görevden alma gerçekleşmiştir. Üniversiteyi bilim yuvası olmaktan çıkarıp itibarını yerle bir eden Hüseyin Bağ’ın görevden alınmasını  memnuniyetle karşılıyoruz.

Tepkimizi gösterdiğimiz açıklamamızda da belirttiğimiz gibi Pamukkale Üniversitesi Bağ ailesinin çiftliği değildir. Ancak Pamukkale Üniversitesi örneğinde olduğu gibi liyakatsiz atamaların, görevlendirmelerin önüne tüm devlet yönetimlerinde geçilmelidir. Aynı liyakat anlayışı devletin tüm kadrolarına yayılmalı, başarının önü açılmalıdır. İnsanlarımızın işsizlikten dolayı intihara sürüklendiği, Doların 7,31; Euronun 8,60’ları geçtiği, çeyrek altının 800 liraya dayandığı ülkemiz ekonomisinde Hazine ve Maliye Bakanı’nın Cumhurbaşkanının damadı Berat Albayrak olduğunu görüyoruz. Bu liyakatsiz, aileci anlayışın ekonomimizi hangi noktalara sürüklediği ortadadır. Çok açık bir şekilde ifade edelim; nasıl ki eşine torpilli, liyakatsiz atama yapan rektör bedel olarak görevden alınıyorsa, ülke ekonomisini bu hale getiren damadın durumu da farklı değildir, aynı liyakat sahibi anlayış burada da kendini göstermelidir. Hüseyin BAĞ’ın görevden alınması örnek teşkil etmeli, derhal Berat Albayrak görevinden alınmalı ve ülke ekonomisi de rahat bir nefes almalıdır. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti de HİÇBİR AİLENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR!

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2020, 19:46

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER