banner346
banner19

Hesap Sorma Zamanı Nisan Referandumu

Hesap Sorma Zamanı Nisan Referandumu

Hesap Sorma Zamanı Nisan Referandumu

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Adalet ve Demokrasi Haftası’yla ilgili basın açıklamasında, “Hesap sorma zamanı tarihi dönemeç olan Nisan referandumudur” dedi.

 

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan’ın açıklaması şöyle:“OHAL şartlarında özgürlükleri, haber alma hakkını, insan haklarını yok sayan bir iktidar varken, Türkiye’yi bölgesinde ateşe atan, rejime açıkça düşman bir parti devleti ortadayken anayasa referandum süreci son çıkıştır. Faili meçhul cinayetleri aydınlatmaktan korkan, artık kendisi istihbarat ve güvenlik zaafiyeti haline gelmiş bu iktidar, Uğur Mumcu’nun bizi yıllar önce uyardığı Rabıta’nın kaçınılmaz bir sonucudur. Hala devletin yetkilerini tarikatlar ile paylaşan, eğitimde gericiliğe şube açtıran, üniversite özerkliğini ortadan kaldıran, laikliği yok sayan bu iktidar anayasa referandumunda Türk Milletinden en ağır yanıtı alacaktır.Devlet malını yok pahasına satan, esnafı, çiftçiyi borca batıran, Türkiye’yi terör sarmalının içine sokan, “tarikat-siyaset-ticaret” üçgeninde ülkeyi paylaşan bu iktidara karşı, Uğur Mumcu’nun aydınlattığı yolda mücadelemizi sürdürmeye devam ediyoruz”

 HESAP SANDIKTA SORULACAKTIR

Bunca yanlışın ve gafletin hesabının sorulacağında ifade eden Kazım Arslan  açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Hesabın tarihi ve adresi belli, Nisan ayında sandıktadır. Milletimiz, devletine, geleceğine, ülkesine sahip çıkacak, yarınını belirsiz ve karanlık hesaplara, tek adamlık rejimine terk etmeyecektir. Laik ve demokratik Cumhuriyet, saltanat sevdalılarına, Saray kaynaklı hilafet arayışlarına bırakılmayacak kadar değerlidir. Uğur Mumcu’nun Cumhuriyet idealleri ve mücadelesi için elbette hesap sormaya devam edeceğiz. Bu hesabın görüleceği ve sorulacağı en yakın gün Anayasa referandumudur. Bunu da halkımız yapacaktır. Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve Usta gazeteci Uğur Mumcu’yu, terörle mücadele şehidimiz Gaffar Okkan’ı ve sosyal demokrasinin, diplomasinin büyük değeri İsmail Cem’i vefat yıldönümlerinde saygı ve rahmetle sevgiyle anıyorum. Onların aydınlanma mücadelesini sonsuza dek sürdüreceğimizin sözünü veriyorum.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER