banner317
banner19

İşlerin İyi  Gitmediğinin İtirafı

İşlerin İyi  Gitmediğinin İtirafı

İşlerin İyi  Gitmediğinin İtirafı
banner20
banner243

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Lozan ile ilgili sözlerine tepki gösteren CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan “Erdoğan'ın bu gündem değiştirme hamlesi, Suriye ve Irak'ta işlerin iyi gitmediğinin de itirafıdır.”dedi.

“Sınırötesi  harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum “ diyen CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan  ; “Bugün, temsil ettiği makamın ve milletin değerlerine, onurlu tarihimize karşı çıkan bir Cumhurbaşkanı vardır. Cumhurbaşkanı, Lozan Anlaşması görüşmesi sırasında yapılan tartışmalar sonucu "Şimdi verdiklerimizi zaman içinde birer birer geri alacağız diyen yabancı ülkelerin söylediklerini hiç duymamış mı? Yoksa bu sözleri duymak mı istemiyor? AKP’nin 14 yıldır imza attığı anlaşmalara bakın, toplamında Sevr’i görürsünüz. Bugün, maceracı dış politikanın açtığı yarayla yüzleşemeyenler, Lozan’ı diline doladı, halbuki Sevr’e varacak bir teslimiyet içindeler. Aslında yaptıkları tüm anlaşmalar ve karşı çıkışlar gizli ajandalarını ortaya çıkarıyor. Tarihi gerçekleri bugünün kısır gündemleri için eğip bükmeye kalkan, 2 ay önce devletin tapusu ve Cumhuriyetin kurucu belgesi, bağımsızlığımızın simgesi olarak saydığı anlaşmayı bugün yok sayan bir devlet adamı ülkemizde birliği nasıl sağlayabilir?”dedi.

14 yıllık Ak parti iktidarının  dış politikasını da sert sözlerle eleştiren Arslan; “ Tek başına iktidar olmasına rağmen,yönetim becerisini kaybetmiş,ülkemizi 81 ilde OHAL ile idare edenler mi Lozan'ı eleştirecek?Koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin itibarını yok olma noktasına getirenler mi Lozan'ı eleştirecek? Artık bu tür tartışmalardan uzak durmamız, yurtta barışı, dünyada barışı sağlayacak politikaları öne çıkarmamız gerekiyor. 14 yılda yaptığınız hatalar için, Allah’ım ve Milletim beni affetsin diyerek, kendinizi affettirdiğinizi mi sanıyorsunuz? Erdoğan'ın bu gündem değiştirme hamlesi, Suriye ve Irak'ta işlerin iyi gitmediğinin de itirafıdır. Erdoğan maceracı dış politikanın faturasını şimdi yayılmacı bir anlayışla Mehmetçiğimize ödetmenin hesabındadır. Ülkemiz hiçbir sınırötesi harekatla tek bir şehit haberine daha tahammül edecek halde değildir” açıklamasında bulundu

 

 

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 19:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14