banner346
banner19

Milletvekili Karaca’dan Nutuk'un Yasaklanmasına Sert Tepki

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ulusal Kurtuluş Mücadelesini anlattığı kitabın dağıtımının engellenmesi TBMM gündemine de taşındı. CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca gönderilen yazı ile Nutuk'un yasaklanmasına büyük bir tepki gösterdi.

Milletvekili Karaca’dan Nutuk'un Yasaklanmasına Sert Tepki
banner20
banner243

Denizli Haber - Çamlıyayla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Haziran 2020 basımlı "Mustafa Kemal ATATÜRK Gençler için NUTUK" isimli kitap için yasaklama getirilmesine CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca büyük bir tepki gösterdi. Bu yapılanın yanlış olduğunu dile getiren Karaca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a seslenerek bu zihniyeti temizlemesi gerektiğini ifade etti.

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca sosyal medya üzerinden paylaştığı ifadelerinde; “Vahdettin'e selam çak, Atatürk'e yasak koy,  Saraya biatını ispatla. Üstelik bunu Atatürk sayesinde oturduğun koltuktan yap. Hadsizlik, aymazlık ve ihanet diz boyu... Sayın Bakan #ZiyaSelçuk bu zihniyeti ya temizle, ya da gücün yetmiyorsa o koltukta oturma... #Nutuk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 11:50

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER