banner304
banner19

Milletvekili Sancar, Başkan Birtürk’ü Topa Tuttutu

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ün kendi ile ilgili ithamlarına sert bir dille karşılık verdi.

banner243

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ün geçtiğimiz günlerde Merkezefendi İlçesi sınırlarında bulunan bir parka merhum Milletvekili Kazım Arslan’ın adının verilmesinin konusunda yaptığı eleştirilere sert bir dille yanıt verdi. toplantıda konuşan Milletvekili Sancar “ birkaç gün önce şahsım adına Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Cafer Birtürk’ün şahsımı hedef alan ithamlarından ve konuşmalarından dolayı bu basın açıklamasını yapmak zorunda kaldım. Bir milyonluk Denizli’de sağıyla soluyla, her türlü fikriyle birlikte yaşaması zorunlu olan insanlarız. Denizli’mizin menfaatini, Denizlimizin faydalarını hep birlikte konuşmak zorundayız. Ve bende bunu çok önemsediğim için buradaki o ayrılık söylemlerinin, ayrı duruşların ve hedef göstermelerin mutlaka bir karşılığı olması kanaatindeyim. Bu tartışmaların başlangıcı Merkezefendi Belediyesi Meclisinin Haziran ayı toplantısında vefat eden Denizli Milletvekili Sayın Kazım Arslan’ın isminin Mezefendi İlçesi sınırları içerinde bulunan bir parka bir önerge oluşturularak adının verilmesi ve adının verilmesi konusunda tüm partilerin ve belediye meclis üyelerinin oy birliği ile sayın Kazım Arslan’ın adını Merkezefendi İlçemiz Selçukbey Mahallemizde bulunan bir parka vermeleri gündem olmuştu. Sayın genel başkanımızın teşrifleri ile bu parka isim verme töreni yapıldı. Ama maalesef daha bu isim verilmeden önce bazı alt roller devreye girerek o günü, o önemli anı değerini düşürmek, yıpratmak adına bazı çabalarda bulundular. Yapabilirler bazılarının heyecanına veririz” dedi.

MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtürk’ün Sosyal medya paylaşımını eleştiren Sancar “Ama burada Denizli Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cafer Birtürk’ün sosyal medya hesabından herkesi hedef göstererek ve alenen paylaşarak bir söylemi oldu. Bu söylem bizim için önemliydi. Çünkü bu il başkanlığı nezlinde yapılan bir paylaşımdı. Burada Sayın Cafer Birtürk ‘Başkasının yaptığı parkı isim değiştirip, genel başkan çağırıp tekrar açmak hiç de etik değildir’ sayın il başkanı bu beyanını öyle sanıyorum bir dayanaklı, bir delilli söylem olarak düşünmüş ve söylemiş olarak düşündüm. Ama ardından bende bu konuyu araştırdım. Merkezefendi Belediyesine Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin ’58 sıra nolu 585-565 sokakta bulunan, park olarak adı geçen’ yani Büyükşehir Belidyesi’nde de 58 nolu park olarak adı geçen, yanı ismi olamayan bir parkın Merkezefendi Belediyesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nde devredildiğini belgelerle görmüş bulunmaktayız.

Yine kendi gurup başkanı olduğu partisinin bize destek verdiği bir meclis kararı var” şeklinde konuştu. 

“neden akrabam dediğin Denizli Milletvekilin Cenazesine saygı duymuyorsun” diyerek MHP Denizli İl Başkanı Cafer Birtür’ü eleştiren Milletvekili Sancar “nasıl bir il başkanlığı anlayışın var, nasıl bir partizanlık anlayışın var? Bu işin neresindesin?” dedi.

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün sosyal medyada paylaştığı fotoğrafıda densizlik olarak değerlendiren Milletvekili Sancar “burası Milliyetçi Hareket Partisi’nin İl Başkanlığı olursa derim ki sayın başkan misafir ağırlıyor. Bu makam Pamukkale Belediye Başkan Yardımcılığı makamı. Masada oturan kişi Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cafer Birtürk. Benim haberim olmadan Pamukkale Belediyesinde işe başladıysa bilemem. Ama resmi dairelerde bir makama oturmak sadece o makam sahibinin görevi ve hakkıdır, yetkisidir. Sen Pamukkale Belediyesi Başkan Yardımcısının makamına gidip ne hakla oturuyorsun” şeklinde sordu.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 17:18

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nevzat ipek
Nevzat ipek - 9 ay Önce

İcraat yok hala konuşuyorsunuz. Adını degistirmene bişey diyen yok zaten icraatmis gibi 7 yıl önce acilan parkın yeniden açılmasına millet tepki veriyor hakli olarak. Sizdebir icraat yapinda bizde bunların bir eseri var diyelim. Hep laf....

celal
celal - 9 ay Önce

İnsanlar artık salak yerine konmak istemiyor. Daha önceki dönemde yapılmış ve hizmete açılmış bir parka sadece isim vermek için genel başkan çağırıp isim koyma merasimi yapmaktan utanmıyorsanız diyecek bir şey yok. Ayrıca ismini koyduğunuz şahısın mensup olduğu parti yetkilileri ve milletvekilleri 21-09-2019 almanya-berlinde kımızı bültenle aranan PKK lılarla, vatan haini cohn Dündar la, ve fetönün elebaşları ile toplantı yaparak, bunuda fotoğraflandırarak belgelendirmekten utanmayarak, millete rağmen terörizme destek veren bir parti olduklarını gösterdiler. İşte ismini koyduğunuz şahıs böyle bir partinin üyesiydi. Siz utanmadınız ama biz o parkı o isimle anmaktan utanıyoruz. Ve emin olun yüz yılda geçse kullanılmayacaktır. Çünkü bu millet hainleri ve hain sevicileri asla kabullenmez.

Nevzat ipek
Nevzat ipek - 9 ay Önce

İcraat yok hala konuşuyorsunuz. Adını degistirmene bişey diyen yok zaten icraatmis gibi 7 yıl önce acilan parkın yeniden açılmasına millet tepki veriyor hakli olarak. Sizdebir icraat yapinda bizde bunların bir eseri var diyelim. Hep laf....

İsmail ÇELİK
İsmail ÇELİK - 8 ay Önce

Sayın vekilim eleştirilen "Kazım Aslan'ın isminin verilmesi değildir..... Eleştirilen; Daha önceden Cumhurbaşkanının açtığı bir parkı isminin değiştirilerek "Kazım aslan parkının açılışı" şeklinde cadde reklam panoları da dahil bütün iletişim kanallarında lanse etmenizdir, duyurmanızdır, algı oluşturmanızdır. Koskoca CHP nin Denizli'de Kazım Aslanın adını verebileceği ve genel başkanını çağırıp açılışını yapabileceği BİR ESERİ yok mudur?

SIRADAKİ HABER

banner15

banner14