banner19

SANCAR AKP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ "BU NEYİN FATURASI"

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

SANCAR AKP’Lİ BELEDİYELERE YÜKLENDİ "BU NEYİN FATURASI"
banner20

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Teoman Sancar Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen basın toplantısı ile basın mensupları ile bir araya geldi.

Tüm İslam aleminin Ramazan’ını kutlayarak konuşmasına başlayan Sancar “31 Mart Yerel Seçimleri üzerinden bir aydan fazla zaman geçmesine rağmen maalesef iktidar partisi ve küçük ortağı ısrarla seçim sonuçlarını kabullenmek istemiyorlar. Hatta kazandığımız net olmasına rağmen verilen Mazbataların iptaline ilişkin adeta saldırıya devam ediyorlar. YSK dün gece tarihi bir yanlışa imza atarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini iptal kararı almıştır. Kararın hukuki dayanaktan yoksun olduğu tamamen keyfi alındığı o kadar açık ki, madem Sandık Kurulu Başkanları yasal değil o zaman aynı sandıktan çıkan Belediye Meclis Üyeleri neden geçerli oluyor aynı sandıktan çıkan İlçe Belediye Başkanları nasıl geçerli oluyor.

Bu kararla hak hukuk adalet adeta ortadan kaldırılmış tamamen taraflı olan YSK Milletimizin gözünde inanılırlığını yitirmiştir. Aslında bu yanlı karar milletimize verilmiş ağır biz ceza olmuştur. Peki neden AKP ve Cumhur İttifakı ısrarla belediyelerin yönetimini teslim etmek istemiyor! Size birkaç örnekle açıklayayım;

AKP’li Pamukkale Belediye başkanı kendi kafasından bir seyir tepesi projesi ortaya atıyor Belediye Bütçesinin neredeyse yarısından fazla bir harcama yapılıyor yani Pamukkale halkının vergileriyle beslenen bir fantezi proje ne başı belli ne de sonu belli ve sonucunda trilyonlar akıtılıp ortaya çıkmayan Pamukkale halkına hizmet sunamayan bir israf…

Yine Merkezefendi Belediyesinde depoda kalan üzerine kurumun değil kişilerin isminin olduğu toplar birer israf örneğidir” dedi.

Güney Belediye Başkanını Eleştirdi

Güney Belediye Başkanının “hak etti söylemini eleştiren Sancar “Genel Başkanımızın Çubuk’ta Şehit cenazesinde uğradığı linç girişimine tüm Türkiye tek yürek kınama gönderirken Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında hiçbir arlanma yaşamadan iki kez ısrarla “hak etti” diye haykıran AKP'li Güney Belediye Başkanı, sen Ramazan’da utanmadan çıkıp Güney halkına birlikten beraberlikten barıştan sevgiden ve Hak’tan hangi yüzle bahsedebileceksin merak ediyorum” şeklinde konuştu.

“Belediye Başkanları Milletvekilleri ile Ankara’da Yiyor İçiyor Faturayı Belediye Ödüyor”

Sancar Ak Partili belediye başkanlarının Ankara’da yemek yiyip faturayı belediyeye kestirdiklerinin halkın parasını gasp ettiklerini belgeleri ile sundu “AKP’li Çivril Belediyesi’ne Ankara’da bir lokantadan kesilmiş 25/Temmuz tarihli 900 tl’lik ve yine Ankara’da başka bir lokantadan kesilmiş 18/Ağustos 2018 tarihli 215 tl’lik yemek faturaları var. Faturaların açıklaması şöyle; “ AKP Milletvekilleriyle yenilmiş akşam yemeği, AKP’li Milletvekiliyle yenilmiş öğle yemeği” Yani Çivril belediyesi Belediyenin ve Çivrilli vatandaşlarımızın vergileriyle oluşan Belediye bütçesinden Ankara’da Milletvekilleriyle yemek yemiş.

Başkan keşke bana misafir olsaydı vallahi ona Mecliste göveç pilav ikram eder ağırlamaktan mutlu olurduk…

Yine ortada başka Ak Partili belediye olan Babadağ Belediyesine kesilmiş toplam bedeli 28.500 TL ‘lik Yemek Bedeli faturaları var ! Bu yemeklerin de kimlerle hangi Akp'lilerle yendiğini bilmiyoruz ama pes diyoruz sadece pesss! Babadağımızın belediye bütçesinden emeğin faturası ödenir de yemeğin faturası ödenmez ve asla ödenmemelidir. Bu yasal değil, etik değil, helal hiç değil” dedi.

İşte AKP belediyelerinde maalesef böyle birçok örnek göstermek mümkün olduğunu belirten Sancar “Ama bizlerin Sosyal Belediyecilik anlayışımızda bu tarz menfi davranış ve harcamaların asla olmaması ilkemizdir. Halka hizmet hakka hizmet anlayışıyla çıktığımız Merkezefendi, Bozkurt, Serinhisar ve Babadağ Belediyelerimizde insana saygı duyan yüreklere kalplere dokunan bir anlayış 31 Marttan bu yana Millet İttifakımız ile birlikte başlamış bulunmaktadır. Hiç kimse örgütsel birliğimize, millet İttifakı birliğimize halel getirmeye çalışmasın asla başaramaz. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız paylaşım da Partimizin ve tüm Dava Arkadaşlarımızın Millete hizmet yolunda net bakış açısıdır.

Merkezefendi Belediye Başkanımızın ve İlçe Başkanımızın Milletvekilinden farklı düşüncesi asla olmaz bizlerin tek ilkesi Sayın Genel Başkanımızın da altını net çizdiği söylemdi , O da ‘CHP kişisel menfaatlerini düşünenlerin değil, toplumsal çıkarlar için mücadele edenlerin partisidir.’ İşte bu paylaşımımdaki etiketimiz bizlerin aynı anlayışının göstergesidir.

Onun için Merkezefendi Belediye Başkanımız Şeniz Doğan kardeşimiz mutlu, umutlu ve huzurlu bir Merkezefendi İlçesi için bir şans bir umut ve bir ışıktır. Daha yeşil ve daha sağlıklı ve daha yaşanabilir bir Merkezefendi için heyecanla koşturan kardeşimizin attığı her adımın arkasında aldığı her kararın yanındayız” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14