banner19

“YSK SORU BİLE ALAMADAN KAÇTI”

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

“YSK SORU BİLE ALAMADAN KAÇTI”
banner20

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker dün akşam Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerinin tekrarlanması kararını eleştirdi.

23 Haziran'da Erdoğan ve İmamoğlu sandıkta yarışacaktır diyen Varlıker “dün akşam alınan karar YSK'nın kesin kararı değildir. Cumhurbaşkanı'nın kararıdır. 31 mart sonrası yaşanan tüm keşmekeşler , kararsızlıklar, hukuksuzluklar, mantıksızlıklar YSK içinde yaşanmadı. İktidar içinde yaşandı. Hükümet İstanbulsuz kalmayı asla kabullenemedi. YSK kararın gerekçesini açıklarken bile kameraların objektifine bakamadı. Utandılar, sıkıldılar, ayıpladılar. Çünkü sadece bir soru bile onları mat etmeye yetiyordu. Soru bile alamadılar, kaçtılar.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi İstanbul’daki seçimlerde tek zarf içinde dört pusula vardı. Büyükşehir belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclisi ve muhtarlık seçimleri için tek zarf kullandık. O sandık başında oturan sandık görevlileri ve sandık başkanları aynı isimlerdi. Yani muhtarlığı seçen sandık başkanı farklı biri değildi. Bunların içinden sadece büyükşehiri iptal etmek hangi hukuka, hangi vicdana sığar ?

Bu karanlık tabloda yer almayanlar ise ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir'' dendiği vatandaşlarımız oldu. Kendi kendisini yönetmesinden söz edilen halk asla bu durumu kabullenmedi. Çünkü halk iradesi demek demokratik seçim demektir. Ve seçim sonucuna göre de İmamoğlu meşru Belediye Başkanı olmuştur. Bu gerçeği herkes kabullenmelidir.

Dün geceden beri çok net görüyorum ki YSK'nın kararının vatandaşta yarattığı hüzün asla karamsarlığa ve korkuya dönüşmedi. Aksine sanatçısıyla, iş insanıyla, genciyle, yaşlısıyla yani tüm iyi kalpli ve merhametli insanlarca büyük bir kenetlenmenin kendiliğinden doğduğunu görmüş olduk.

Artık İstanbul'da Cumhuriyet Halk Partisi sadece kendi içinde örgütlenmeyecek. Tüm iyi kalpli ve merhametli insanlarla beraber örgütlenecek. Bu halk demokrasi için bir araya gelecek ve çok çalışacak. Ve göreceksiniz ki bu halk asla kaybetmeyecek.

23 Haziran'da İstanbul'da kurulacak her sandık er meydanıdır” şeklinde konuştu.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14