banner346
banner19

Çivril'de Saat 19.19'da İstiklal Marşı Okundu

Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da kurtuluş mücadelesi için Samsun'a çıkmasının 101'inci yıl dönümünde Tüm Türkiye'de olduğu gibi Çivril'de de saat 19.19'u gösterdiğinde belediye hoparlöründen yayınlanan İstiklal Marşı coşkuyla okundu.

Çivril'de Saat 19.19'da İstiklal Marşı Okundu

Çivril ilçe stadyumunda düzenlenen programa Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erkan Dündar, Milli Güreşçimiz Avrupa Şampiyonu Süleyman Karadeniz, meclis üyeleri ile stadyumda spor yapan vatandaşlar da katılım sağladı. Sosyal mesafe kurallarına göre yapılan programda saatler 19.19'u gösterdiğinde hep birlikte istiklal marşı okundu. İstiklal Marşının okunmasının ardından  16 Şubatta Avrupa Şampiyonu olan Süleyman Karadeniz'e 10 adet Cumhuriyet Altını ödül olarak takdim edildi.

Burada konuşma yapan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Milli mücadelenin başlangıcının yapıldığı Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101. yıl dönümü, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Gönül isterdi ki bu bayramı bu stadı doldurarak kutlamak, çocuklarımızla, gençlerimizle, güreşçilerimizle bir arada olmak isterdi. Malesef bugün kısa bir program yaptık. Aramızda bizleri gururlandıran Çivrilli Hemşehrimiz Avrupa Şampiyonumuz Süleyman Karadeniz kardeşimiz var. Kendisi 16 şubatta avrupa şampiyonu oldu. Bayrağımızı Avrupa'da dalgalandırdı. Bizleri onurlandırdı, gururlandırdı. Biz de Çivril belediyesi olarak meclis üyesi arkadaşlarımızla bir ödül vermek istedik. Bu konuda Çivril Belediye Meclisimiz bir karar aldı. Malesef bu sıkıntılı süreçten dolayı kendisine ödülü tevdii edemedik. Süleyman kardeşimiz çalışmalarına devam ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde yine bizleri gururlandıracak güzel başarılara imza atacak. Bu bayram sporcuların bayramı, gençlerin bayramı, Atatürk'ü Anma bayramı, bu vesile ile bu ödülü takdim etmeyi uygun gördük. İnşallah yeni ve güzel başarıları görmek istiyoruz. Tebrik ediyoruz." dedi

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 11:09

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER