banner346
banner19

Denizli’de Eğlence Mekanına Rekor Ceza

Denizli’nin Çivril İlçesi, Gümüşsu Mahallesinde bir eğlence mekanına kontrolde bulunan Jandarma Ekipleri, işletmeye 107.840 TL idari para cezası keserek çıktı.

Denizli’de Eğlence Mekanına Rekor Ceza
banner20
banner243

Denizli Haber -Denizli’nin Çivril İlçesi, Gümüşsu Mahallesinde bir eğlence mekanına kontrolde bulunan Jandarma Ekipleri, işletmeye 107.840 TL idari para cezası keserek çıktı. Denizli Jandarma Komutanlığına bağlı Çivril İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, umumi açık yer kontrolleri esnasında Gümüşsu Mahallesinde, işletmeciliğini A.U.Ö. isimli şahsın yaptığı eğlence mekanına girdi.

Burada yapılan kontrollerde H.Ç., Ö.E. ve N.K. isimli kadınların konsomatris ve sigortasız olarak çalıştıkları, kapalı mekan olmasına rağmen masalarda sigara içildiği, izolasyon ihlali yapıldığı, ayrıca içeride 17 yaşındaki bir erkek çocuk şahsa alkol sunumu yapıldığını tespit etti. Yapılan aramada ise mekanın bar kısmında 1 adet ruhsatsız yarı otomatik av tüfeği ele geçirildi. Tüm bu gelişmeler sonra Jandarma Ekipleri, Çivril Kaymakamlığı aracılığı ile işletmeye, 4250 sayılı isbirto ve isbirtolu içkiler inhisarı kanuna muhalefet suçundan 100.000 TL idari para cezası kesti. Bunun yanı sıra, Covid-19 kapsamında HES Kodu sorgulamadan karantina altında bulunması gereken bir şahsı işletmeye almaktan işletmeye 3.450 TL, karantinaya uymayan şahsa da 3.450 TL idari para cezası kesildi. Son olarak ruhsatsız silah bulundurmaktan da 940 TL idari para cezası kesilen işletme toplam 107.840 TL idari para cezası yemiş oldu.

İşletmeye ayrıca Belediye başta olmak üzere sorumlu olduğu birimlerden de ayrıca ceza yazılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2021, 16:01

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER