banner346
banner19

Denizli’de gıda terörü sürüyor

Denizli'nin Çivril İlçesi’de geçen hafta içinde plastik parça çıkan ekmekten sonra bugün de yün iplik parçası çıktı. Yaşananlara tepki gösteren vatandaşlar artık fırın ve marketleri denetleyin diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Denizli’de gıda terörü sürüyor
banner20
banner243

Çivril’de evine giderken yolu üzerindeki bir marketten ekmek alan vatandaş eve girdiğinde ekmeğin arkasında ve içinde büyük bir yün ip parçasının olduğunu fark etti. İçinden yün iplik parçası çıkan ekmeğin fotoğrafını çekerek sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından paylaşan kadın “artık yeter. Sağlımız bu kadar ucuz olmamalı. Denetimler sık sık ve tavizsiz yapılsın” diyerek tepki gösterdi. İsminin açıklanmaması şartıyla konuşan ve yaşananlara tepki gösteren genç kadın temel besin maddesi ekmeğin içinden çıkanların affedilmez olduğunu belirterek “ekmek her eve giren herkesin tükettiği en temel besin maddesi. Ekmek üretiminde bu kadar başıboşluk denetimsizlik olmamalı. İnsanlar evine aldığı ekmekte bile güven duyamıyorsa diğer ürünleri nasıl alıp yesin çocuklarına yedirsin. Belediye, Gıda Tarım ve Sağlık müdürleri denetimlerini arttırmalı, sıklaştırmalı ve tavizsiz yapmalı” dedi.

Çivril’de geçen hafta içinde bir vatandaşın aldığı ekmeğin içinden plastik parça çıkmıştı. Bugün yaşanan olaydan sonra denetim mekanizmalarının harekete geçmesi ve gıda satış, üretim yerlerini denetlemesi bekleniyor. 

Kaynak: Yeşil Çivril Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 20:11

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali öz
Ali öz - 2 yıl Önce

Ekmeğe katılan katkı ve bileşenlerede göz atılırsa halkın sağlığı korunmuş olur.

SIRADAKİ HABER