banner346
banner19

Işıklı Gölündeki sazlık alanlar kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı

Işıklı gölündeki sazlık alanlar her yıl aynı dönemde yakılıyor. DSİ, Milli Parklar ve Tarım Gıda Hayvancılık bakanlığı soruna çözüm bulamıyor.

Işıklı Gölündeki sazlık alanlar kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı
banner20
banner243

Denizli Haber- Çivril Işıklı gölündeki sazlık alanlar kimliği belirsiz kişiler tarafından yakıldı. Bazı köylüler sazlıkları sülük toplayanlar tarafından yakıldığını iddia ederken, bazı köy sakinleri de tarla yapmak için sazlıkların yakıldığını iddia etti.

Çivril’in Beydilli ve Bucak mahallelerinde, iki gündür akşam saatlerinde sularının çekildiği 4 farklı noktada yangın çıktı. Yangında sazlık alan ve kamışlar yanarken, alevler zaman zaman metrelerce yükseldi. Yangına Denizli Büyükşehir belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Her yıl aynı dönemlerde sazlık alanların yandığına dikkat çeken köylüler sazlık alanların sülük toplamaya gelenler ve suların çekildiği alanları tarla yapmak isteyenler tarafından yakıldığını iddia etti. Yangınları kimin çıkardığı belirlenemezken Beydilli muhtarı ve köy sakinleri her yıl yaşanan yangınlar tepki gösterdi. yakılan alanların bir çok canlı türüne ev sahipliği yaptığına dikkat çeken mahalle sakinler bazen alevlerin içinden hayvan çığlıkları duyduklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 20:15

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER