banner346
banner19

Moğolistanlı Turistler Çivril'i ziyaret etti

Moğolistan'dan gelen bir grup turist Çivril'i ziyaret etti.

Moğolistanlı Turistler Çivril'i ziyaret etti
banner20
banner243

Doğu ve Orta Asya bulunan Moğolistan ülkesinden gelen bir grup turist Denizli'nin Çivril ilçesini ziyaret etti. Çivril'e gelen 40 kişilik turist kafilesi ilçenin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini gezdi. Rehber eşliğinde  hareket eden kafile ilk olarak tarihsel bir geçmişe sahip olan Özdemirci Mahallesi'nde bulunan Balballar mezarlığı ve çağlar arası kırk kültür tabakasının tespit edildiği Beyce Sultan Höyüğü hakkında bilgi aldı.

Devamında yeşilin ve mavinin buluştuğu doğa harikası olan Işıklı Akgöz Su Pınarını gezdiler. Programa Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural'da katıldı. Vural, ilçenin tarih ve kültür açısından zengin , doğal  güzellikleri bakımından  eşsiz  bir yerleşim yeri olduğunu belirtti. Beyce Sultan Höyüğü hakkında bilgi veren Vural, yerleşim yerinin  40 katmanlı bir şehir olduğunu söyledi.

Miryokefalon Zaferi hakkında da  konuşan Vural, Anadolu Selçuklu Devleti ile Bizans İmparatorluğu arasında olan bu zaferle Anadolu'nun tapusunun alındığını bu savaşın Türk dünyası açısından büyük bir zafer olduğunu vurguladı. İlçede Moğolistanlı turist ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Turist kafilesi, geziden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural'a misafirperverlikleri için çok teşekkür etti. Programın sonunda turistler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 16:19

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14